reklama
Aktualności

Starosta i Patryk Bianga docenili obywatelskie zatrzymanie. Nagroda dla sierż. Mateusza Komorowskiego

Starosta i Patryk Bianga docenili obywatelskie zatrzymanie. Nagroda dla sierż. Mateusza Komorowskiego

30 marca br. Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska, wraz z Patrykiem Biangą – Radnym Powiatu Lęborskiego, uhonorowali (w obecności Komendanta nadkom. Mariusza Mejera i Naczelnika Wydziału Prewencji – Adama Thiel), sierż. Mateusza Komorowskiego.

Sierż. Mateusz Komorowski, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, dokonał zatrzymania napastnika, który w dniu 19 marca na chodniku, dotkliwe pobił 57-letniego mężczyznę. Sprawa nie byłaby może aż tak nagłośniona, gdyby nie fakt, że czynności dokonał po pracy. Dzięki szybkiej interwencji i reakcji na bicie i kopanie po głowie nieprzytomnego poszkodowanego, prawdopodobnie przyczynił się do uratowania jego życia.

reklama

„Wykazał się Pan niebywałą percepcją, reakcją na potrzebę poszkodowanego za co serdecznie dziękuję. Pewnie mogę dodać również słowo odwaga, które w zawodzie policjanta towarzyszy państwu na co dzień” – wspomniała podczas dzisiejszego spotkania (30.03.2021) Starosta Lęborski. Do gratulacji dołączyli się również Patryk Bianga, Radny Rady Powiatu Lęborskiego, który wnioskował do starosty o uhonorowanie obywatelskiego zatrzymania.

Napastnikowi za pobicie mężczyzny grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Komentarze