Aktualności

Walczyli młodzi strażacy (filmik)

W sobotę (11 czerwca) w Łebieniu zorganizowano Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Lęborskiego. Wzięło w nich udział 14 drużyn – 5 drużyn dziewcząt i 9 drużyn chłopców. Wśród dziewcząt najlepiej wypadła drużyna z Redkowic, natomiast wśród chłopców Łebień.

Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania dwie konkurencje – sztafetę pożarniczą, czyli bieg na 400 metrów z przeszkodami i tzw. ćwiczenia bojowe. Nie są to konkurencje proste. Sztafeta nie polega tylko na jak najszybszym przebiegnięciu, ale w między czasie trzeba również rozwijać węże strażackie, podłączać je do prądownic, pokonywać przeszkody czy to przeskakując je czy też czołgając się.

– Druga konkurencja jest jeszcze trudniejsza i łatwiej w niej o popełnienie błędu, bo jest to konkurencja techniczna – wyjaśnia Tomasz Loroch, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, sędzia główny zawodów. Podczas jej wykonywania zawodnicy nie mogą się ze sobą komunikować. Jeśli uczestnik wykona dany etap tej konkurencji źle otrzymuje punkty karne.

Jak trudne są to zawody niech świadczy fakt, że tylko 4 drużyny z 14 wykonały obie konkurencje bezbłędnie, bez punktów karnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsze drużyny puchary, które wręczał m.in. wicestarosta Ryszard Wenta, Marian Borek prezes powiatowy OSP i Jan Drozd, komendant powiatowy KP PSP w Lęborku.
Zwycięzcy:
Drużyny dziewcząt:

1. Redkowice

2. Cewice

3. Pogorszewo

4. Łebunia

5. Wicko

Drużyny chłopców

1. Łebień

2. Cewice

3. Łebunia

4. Redkowice

5. Chocielewko

6. Strzeszewo 2 (męska)

7. Pogorszewo

8. Strzeszewo 1 (mieszana)

9. Lębork

(rak)
LINK- drużyny biorące udział w zawodach strażackich http://www.youtube.com/watch?v=aZNoE6xENSU

Komentarze