20/04/2024
Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie – Paula Wrońska bezkonkurencyjna (podsumowanie)

W dniu wczorajszym (10 czerwca) rozpoczęły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Bardzo dobrą formę zaprezentowały zawodniczki Lidera-Amicus Lębork. Paula Wrońska zdobyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc.

Wrońska wraz ze swoimi klubowymi koleżankami, Moniką Dybowską i Magdaleną Klińską wystrzelały również złoty medal w klasyfikacji drużynowej. Zawody we Wrocławiu potrwają do niedzieli.

SOBOTA 11 czerwca:
Trwa bardzo dobra passa lęborskich strzelców. W dniu dzisiejszym (11 czerwca) drugi złoty medal indywidualnie zdobyła Paula Wrońska. Tym razem Paula dominowała w swojej koronnej konkurencji strzelanie z trzech postaw. Drużynowo lęborczanki zajęły miejsce czwarte.

NIEDZIELA 12 czerwca:
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Trzeci dzień zawodów i trzeci złoty medal Pauli Wrońskiej, tym razem w karabinie pneumatycznym. Medal zdobyty po pasjonującym finale, który musiały rozstrzygnąć 2 dogrywki. Potrójna korona dla Pauli i puchar dla najlepszej zawodniczki mistrzostw Polski. Jednak to nie koniec sukcesów. W karabinie dowolnym brązowy medal zdobył Marek Chmiel, a drużyna w składzie: Marek Chmiel, Michał Fidala i Mateusz Górski zdobyli złoty medal i tytuł drużynowych mistrzów Polski w karabinie dowolnym.

Lider-Amicus zakończył Mistrzostwa Polski Juniorów z 5 złotymi i 1 brązowym medalem.

Tekst Robert Biczkowski – trener KS LOK Lider-Amicus.