Aktualności

KTS-K Lew Lębork drugi w międzynarodowym turnieju w Redzie

W niedzielę (5 czerwca 2011 r.) Lęborskie Lwy zakończyły sezon rozgrywkowy wyjazdem na Międzynarodowy turniej do Redy. W zawodach brały udział Orkan Rumia, którą znamy z naszej ligi oraz drużyny z pomorskiej ligi juniorów (liga wyżej) tj. UKS Jedynka Reda 99 i 2000, Morena Gdańsk i goście z Niemiec SV Veiden z Kolonii.

Niestety ta ostatnia drużyna przyjechała dużo starszym rocznikiem (96,95) więc zwycięzcą turnieju mogli być tylko oni.

reklama

Niemniej Lwy nie ulękły się przeciwników, którzy sporo przeważali nad nimi warunkami fizycznymi i podjęły się ciężkiej walki. Pierwszy mecz przegrali 0:4 choć dwa razy trafili w poprzeczkę. Drugie spotkanie zwyciężyli z Redą 99 3:1 gdzie dwoma bramkami i asystą popisał się nasz kapitan Dawid Klejna. Trzeciego gola zdobył Damian Płotka.

Zajmując drugie miejsce w grupie w półfinale przyszło nam zmierzyć się ze zwycięzcą drugiej grupy Moreną Gdańsk. Mecz toczył się w bardzo ostrej (czasami za ostrej panie sędzio) atmosferze co poskutkowało wieloma drobnymi urazami. Mecz rozpoczął się też dość dramatycznie gdyż niefortunnie do własnej bramki piłkę skierował Radek Gruba. Utrata bramki podenerwowała cały zespół co zaowocowało dobrą grą i prawdziwym popisem umiejętności Roberta Majewskiego, który strzelił gdańskiej drużynie hat-tricka, dzięki czemu z wynikiem 3:1 Lwy awansowały do finału turnieju.

W finale znów przyszło nam się zmierzyć w nierównej walce z SV Veiden, która pokonała w półfinałowym meczu drużynę z Rumi 4:0. Niestety przy kontuzji Kuby Pobłockiego do bramki musiał wejść Robert Majewski przez co w obronie nie było już takiej pewności, a sam zawodnik stracił szansę na strzelenie gola, a co za tym idzie zdobycia statuetki króla strzelców. Mecz zakończył się porażka 0:5.

KTS-K Lew Lębork zajął drugie miejsce jednak w swoim roczniku był bezkonkurencyjny. Nadmienić należy również fakt, że organizatorzy docenili dobrą grę naszego bramkarza Kuby Pobłockiego, który został najlepszym zawodnikiem na tej pozycji.

Skład: Jakub Pobłocki, Mateusz Szczasiuk, Nikodem Lewna, Karol Tutkowski, Radosław Gruba, Miłosz Stencel, Robert Majewski, Dawid Klejna, Fabian Krause, Jakub Wolski, Damian Płotka, Dawid Grudzień, Maksymilian Kierznikiewicz

Trener Krzysztof Kwapiński

Tekst: Piotr Klecha

Komentarze