Aktualności

Nowe okoliczności wczorajszego wypadku – policja poszukuje świadków zdarzenia

Lęborska policja poszukuje świadków wypadku do jakiego doszło wczoraj (9.06.2011 r). przed godz. 11-stą, na drodze krajowej nr 6 przed wjazdem do miasta od strony Słupska, na wysokości restauracji „Betlejem”. Z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn, jadący od strony Słupska samochód dostawczy iveco (naczepa w kolorze czerwonym z napisem KAMIL Hurtownia Biżuterii i Zabawek) zjechał na pobocze, a następnie do rowu i uderzył w drzewo. W skutek zderzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer Iveco.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem zjazdu na pobocze przez kierowcę iveco było prawdopodobnie uniknięcie zderzenia czołowego z wyprzedzającym z przeciwka samochód ciężarowy samochodem marki daewoo w kolorze niebieskim lub ciemnym – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – Wobec powyższego lęborska policja prosi o kontakt telefoniczny lub osobisty kierowcę samochodu ciężarowego (TIR-a), który w dniu wczorajszym na wspomnianym odcinku drogi nr 6 był wyprzedzany przez pojazd marki Daewoo w kolorze ciemnym lub niebieskim (bliższych danych brak) oraz do kierowcy mercedesa w kolorze ciemnym, który wyprzedzał TIR-a przed samochodem Daewoo.

reklama

Policja apeluje również do sumienia kierowcy wspomnianego Daewoo, który to właśnie prawdopodobnie wymusił na dostawczym iveco zjazd na pobocze, aby zgłosił się do najbliżej jednostki policji celem złożenia wyjaśnień.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub kojarzą opisane samochody przed lub za Lęborkiem, proszone są o kontakt telefoniczny z z-cą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Lębork – tel. (59) 863-48-09 lub dyżurnym lęborskiej komendy policji – tel. (59) 863-48-22 bądź też najbliższą jednostką policji telefonicznie nr 997 lub osobiście.

(rak)

Komentarze