Aktualności

Rewelacyjni mali lęborscy plastycy

Już kilkadziesiąt nagród i wyróżnień zgarnęli mali plastycy z lęborskiego Młodzieżowego Domu Kultury, pracujący pod kierunkiem Aliny Walkusz i Beaty Synowiec, na konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, miejskich.

– Na każdym szczeblu i w każdej grupie wiekowej  

nasze dzieci i młodzież wykazują się wybitnym talentem plastycznym – mówi Alina Walkusz, wicedyrektor MDK. Nasi mali artyści nie tylko doskonalą na zajęciach swój warsztat, ale przyczyniają się do promocji naszej placówki w kraju i za granicą.

Potwierdzają to dyplomy i katalogi powystawowe, w których zamieszczone są zdjęcia nagród i wyróżnień emdekowskich plastyków. Tak na przykład w majowym katalogu z 9. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ,,Inne spojrzenie” w Sosnowcu pod patronatem UNICEF-u znaleźli się Jędrzej Okrój lat 8 i Zuzanna Gałka lat 6 z grupy Beaty Synowiec, wyróżnieni spośród kilkunastu tysięcy uczestników.

Maciej Wieczór l.8 wyróżniony został w 2. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Labirynt wyobraźni” w Dąbrowie Górniczej, zaś  Julita Waloch l.8, podopieczna z kolei Aliny Walkusz, otrzymała wyróżnienie na 11. Międzynarodowym Konkursie ,,Wielcy znani i nieznani” w Rybniku.

– Jest to dużego pokroju osiągnięcie, zważywszy, iż  jury oceniało 7,5 tys. prac z 32 krajów, w tym wielu pozaeuropejskich, jak Chiny, Indie, Sri Lanka, Kanada – dodaje Alina Walkusz.

W ostatnich dniach do placówki przyszła z Chełma informacja o nagrodach dla Julii Kozłowskiej z grupy pani Synowiec oraz Dominiki Fugiel i wyróżnieniu Adriany Mikońskiej z grupy Aliny Walkusz. Dzieci wysłały do Chełma na 1.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny prace na temat ,,Baśnie, bajki, bajeczki”.

W tym miesiącu Julia Apanowicz od pani Walkusz l.5 została wyróżniona na 3. Międzynarodowym Konkursie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży ,,Papież Jan Paweł II w naszych sercach”. Patronatem honorowym objął imprezę konsul Królestwa Danii.

Opiekunki otrzymywały każdorazowo piękne podziękowania za kreowanie postaw twórczych dzieci i młodzieży, podjęcie trudu przygotowania uczniów do konkurencji i uzyskane przez ich podopiecznych laury.

Z wszystkimi osiągnięciami MDK można się zapoznać na stronie www.mdklebork.tivi.net.pl

(iw.p.,fot.Łukasz Nadrowski, MDK)

Komentarze