Aktualności

Wędkarze dzieciom – festyn z okazji dnia dziecka na kaflarni

Systematycznie od kilku już lat, lęborscy wędkarze z koła PZW przy KPP, koła Lębork-Miasto i Lębork-Cech organizują najmłodszym festyn z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie impreza ta organizowana jest przy stawku tzw. kaflarni (ul. Skoczylasa w Lęborku). Z roku na rok impreza ta rozrasta się i cieszy coraz większą popularnością wśród najmłodszych, którzy nie tylko przychodzą tam dobrze się zabawić, ale również zobaczyć, jak to jest być wędkarzem.

– Główną atrakcją tego festynu jest konkurs w łowieniu ryb, które uczestnicy po zważeniu biorą do domu – mówi Mieczysław Szmidtka, prezes koła PZW przy KPP w Lęborku. – Konkurs podzielony jest na trzy kategorie, dziewczęta, chłopcy młodsi i chłopcy starsi. Rekordzistką dnia okazała się Julia Kubicka, która złowiła aż 18 ryb o wadze ponad 7 kilogramów.

reklama

Aby zabawa była bardziej emocjonująca, wędkarze w przeddzień zawodów zarybiają stawek. W tym roku otrzymali ponad 100 kg pstrąga z hodowli w Rybkach. Dodatkowo każdy uczestnik zawodów otrzymał paczkę ze słodyczami (takich paczek rozdano w tym roku aż 240), a oprócz tego były lody i ciepłe przekąski (kiełbasa z grilla i grochówka).

Oprócz łowienia ryb dzieci wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych, jak bieg w workach, rzut do celu spinningiem czy łowienie rybek. Każda z tych konkurencji była nagradzana, a oprócz tego finaliści z zawodów w wędkowaniu otrzymali puchary za zajęcie miejsc 1-3. Puchary wręczał burmistrz miasta oraz radna Halina Łukian, która co roku wspólnie z mężem Henrykiem współorganizuje tę imprezę.

(rak)

Lista zwycięzców

Łowienie ryb
Kategoria dziewcząt

I – Kubicka Julia
II – Kreft  Wiktoria
III – Zanewych Marta

Kategoria chłopców 7-11 lat

I – Hinca Bartosz
II – Wożniak Michał
III – Czekałowski Sebastian

Kategoria chłopców 12-14 lat

I – Moroczko Dawid

II – Szynszecki Paweł

III – Gul Sławomir

Największa ryba

Klawikowski Bartosz – 46 cm

Najmniejsza ryba

Karczewski Mateusz – 10 cm

Konkurencje sprawnościowe

Biegi w workach

I – Chylewski Radosław

II – Synowiecka Emilia

III – Moroczko Dawid

Rzut do tarczy „Skis”

I – Went Anita

II – Kosak Filip

III – Szynecki Emil

Łowienie rybek

I – Łuczkowski Piotr

II – Went Anita

III – Kubicka Julia

Komentarze