Niektórym osobom wydaje się, że wypożyczenie samochodu to przysłowiowa “bułka z masłem”. Prawdą jest, że wystarczy prawo jazdy kat. B oraz aktualny dowód osobisty, ale przy podpisywaniu umowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych szczegółów. Co jest bardzo ważne i jak wypożyczyć samochód, aby chwilę po wyjechaniu z wypożyczalni nie żałować swojego wyboru? Przeczytaj ten artykuł do końca!
Zadbaj o szczegóły!
Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że mnóstwo małych szczegółów składa się na spójną całość. Również w przypadku wypożyczania samochodu koniecznie trzeba zwracać na nie uwagę. Na samym początku, jeszcze przed podpisaniem umowy powinniśmy sprawdzić rocznik interesującego nas modelu oraz aktualny stan techniczny. Jeżeli zamierzasz wypożyczyć pojazd po raz pierwszy musisz wiedzieć, że najbardziej opłacalne jest korzystanie z samochodów, które po drodze poruszają się nie więcej niż kilka lat. Co prawda samochód użytkowany kilkanaście lat będzie znacznie tańszy niż ten z 3-4 letnim przebiegiem, ale z drugiej strony jadąc takim samochodem o wiele łatwiej o różnorakie usterki. Mimo, że nie wynikają one z naszej winy ciężko będzie to później udowodnić.
Drugą sprawą, o której nie można zapominać to dodatkowe ubezpieczenie! W imię powiedzenia “przezorny zawsze ubezpieczony” w momencie, gdy wypożyczalnie oferują dodatkowe ubezpieczenie warto z niego korzystać. Nie jest to kolejna sztuczka mająca na celu wyłudzenie pieniędzy – to wszystko dzieje się w trosce o Twoje bezpieczeństwo! Sądzimy, że lepiej wydać kilkaset złotych więcej zyskując pełen komfort i bezpieczeństwo niż w późniejszym czasie martwić się pokrywaniem wszelkich strat z własnej kieszeni.
Firmy takie jak od wielu lat działające na rynku dbają o swoich klientów zapewniając im wszystko to, co najważniejsze. Na stronie internetowej dostępne są wszelkie informacje na temat konkretnych modeli, a dodatkowo fachowe, całodobowe doradztwo w przypadku jakichkolwiek problemów.
Wypożyczenie auta – na jak długo?
Długoterminowy wynajem samochodu opłaca się osobom, które wyjeżdżają na wakacje w odległe zakątki świata i nie mają ochoty podróżować komunikacją miejską. Jest to znacznie wygodniejsze i przede wszystkim tańsze.
Z wynajmu krótkoterminowego, czyli wynajmu “na już” korzysta się najczęściej w nagłych wypadkach. Po stłuczkach, gdy nasze auto odmawia posłuszeństwa, na specjalnych okazjach czy zjazdach rodzinnych.