30/04/2024
Aktualności

Iideas Cup 2011 – turniej siatkówki plażowej i tenisa ziemnego na zakończenie lata.

W minioną sobotę na kompleksie rekreacyjnym CSiR w Lęborku odbyły się dwa turnieje na zakończenie lata. Turniej tenisowy rozpoczął się już 26 (piątek) gdzie zostały rozegrane pierwsze mecze, w sobotę rozegrane zostały półfinały i finał. Pierwsza runda odbyła się w piątek i korzystając ze sprzyjających warunków ostatniego letniego ciepłego wieczoru rozgrywki trwały do godziny 23:00, sobotnie mecze rozstrzygające rozpoczęły się w godzinach popołudniowych. Turniej siatkówki plażowej rozpoczął się w sobotę o godzinie 15:00, do udziału zgłosiło się 6 zespołów które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu meczy grupowych, dwa pierwsze zespoły z każdej grupy stworzyły grupę finałową i walczyły o końcowe miejsca . Oba turnieje zostały zorganizowane w kategorii OPEN i w obu przedział wieku uczestników był zróżnicowany.

Po zakończeniu wszystkich meczy uczestnicy skorzystali z turniejowego grilla przygotowanego przez organizatorów. W międzyczasie trwało podsumowanie obu turniejów. Najlepsza w turnieju siatkówki plażowej Iideas Cup 2011 okazała się para Korniak Dariusz, Kudźba Sebastian, która pokonała wszystkie pozostałe zespoły. Na miejscu drugim uplasował się duet Nastały Paweł, Rybaczek Sebastian, miejsce trzecie przypadło braciom Oleszczuk: Łukaszowi i Mateuszowi. Najlepsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep sportowy Decathlon Kobylnica.

Do turnieju tenisowego zgłosiło się 8 zawodników, rozgrywki trwały dwa dni. Uczestnicy gier walczyli o zwycięstwo w każdym meczu. Niepokonanym w turnieju został Mariusz Zielke, który zwyciężył finałową potyczkę z Karolem Chojnackim. Miejsce trzecie wywalczył jeden z młodszych zawodników biorących udział w całym turnieju Aleksander Strzępek pokonując w meczu o trzecie miejsce doświadczonego zawodnika. Trzech najlepszych tenisistów Iideas Cup otrzymało pamiątkowe patery, nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Decathlon Kobylnica oraz pamiątkowe turniejowe koszulki.

Na zakończenie całych rozgrywek wszyscy uczestnicy obu turniejów stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Po raz pierwszy w Lęborku odbyły się dwa turnieje w dwóch różnych dyscyplinach jednocześnie pod jedną nazwą. Była to doskonała okazja do zintegrowania obu środowisk sportowych Lęborka. Turniej Iideas Cup odbył się po raz drugi, pierwszy był w 2010 roku i organizowany był tylko w siatkówkę plażową, w tym roku organizatorzy LTS UNIA i Iideas poszerzyli rozgrywki sportowe o dodatkową dyscyplinę. Oba turnieje wspierał sklep sportowy Decathlon Kobylnica który zapewnił nagrody rzeczowe. Najlepsi zawodnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe koszulki turniejowe i zaproszenie na Iideas Cup 2012.