30/04/2024
Aktualności

VIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

24 pływaków wzięło udział VIII Mistrzostwach Lęborka w Pływaniu Długodystansowym, które odbyły się w sobotę 27 sierpnia nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”). Zawodnikom sprzyjała pogoda, temperatura powietrza wynosiła 28 st. C, a wody 21 st. C. Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: młodzieżowa mężczyzn (do 29 lat), młodzieżowa kobiet (do 29 lat), masters mężczyzn (30 lat i starsi), masters kobiet (30 lat i starsi). Do pokonania był dystans 2.000 m.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Mateusz Rak (26,05)

Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Olaf Meller AZS AWFiS Gdańsk (26,20)

Trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Rafał Gajewski Tri-Saucony Rumia (26,31)

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Zuzanna Ratkowska UKS Tri-Saucony Rumia (27,30)

Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Monika Pieniążkiewicz UKS Tri-Saucony Rumia (28,57)

Trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Monika Chodyna AZS UWM Olsztyn (29,14)

Pierwsze miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Zbigniew Sajkiewicz ZZPC MSWiA KGP Warszawa (36,16)

Drugie miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Krzysztof Szymański (38,15)

Trzecie miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Jacek Lendzian Masters Kormoran Olsztyn (38,17)

Do kategorii masters kobiet zgłosiła się tylko jedna uczestniczka. Zgodnie z regulaminem została sklasyfikowana w kategorii młodzieżowej kobiet.

Nagrody wynosiły odpowiednio:

I miejsce – 300 zł

II miejsce – 200 zł

III miejsce – 100 zł

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wręczono również puchar najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi zawodów: