Setki młodych sportowców z całego powiatu lęborskiego spotkały się na boisku Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych, by świętować Narodowy Dzień Sportu. Była rywalizacja, emocje, medale, ale przede wszystkim – radość z aktywności fizycznej i promocja zdrowego stylu życia.
To pierwsza taka inicjatywa w powiecie, ale – jak zapewniał podczas otwarcia starosta lęborski Tomasz Litwin – z pewnością nie ostatnia.
– Po raz pierwszy organizujemy Narodowy Dzień Sportu w powiecie lęborskim, ale mam nadzieję, że stanie się on stałym elementem corocznego sportowego kalendarza – mówił starosta podczas otwarcia. – Jest was tu tak duża liczba – młodych ludzi obdarzonych sportowym talentem, że trzeba zrobić wszystko, by ten potencjał mądrze zagospodarować i stworzyć szanse do rozwijania sportowych uzdolnień.
W Lęborku wydarzenie miało charakter międzyszkolny i było skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. To nie tylko okazja do rywalizacji i zabawy, ale też forma wsparcia młodych ludzi w rozwijaniu ich potencjału – być może przyszłych mistrzów sportu.
Promowano również zdrowe nawyki żywieniowe – zarówno w teorii, jak i praktyce. O zdrowy poczęstunek dla uczestników zadbali uczniowie Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, którzy pod okiem nauczycieli przygotowali smaczne i zbilansowane przekąski.
Program zawodów był bogaty i różnorodny. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in.: turniej piłki nożnej chłopców, turniej tenisa ziemnego dziewcząt i chłopców, rozgrywki siatkarskie, rzuty osobiste i rzuty za 3 punkty w koszykówce, konkurencje biegowe, w tym m.in. bieg na 666 m i sztafeta 4×333 m, konkurencje siłowe, czy turniej szachowy, który odbywał się na świeżym powietrzu pod arkadami hali sportowej.
Nad przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z lęborskich szkół, dbając o sprawiedliwe zasady i rzetelne podsumowanie wyników.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.