Jakie wydarzenia czekają lęborczan w nadchodzącym tygodniu? Sprawdzamy! Zaplanuj tydzień od 2 do 8 czerwca.

Planuj tydzień [ 02-08.06]
2 czerwca
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Pokaz filmu pod tytułem „Utrata równowagi”. Początek o godzinie 18:00. Po seansie organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników ambitnego kina na dyskusję. Bilety w cenie 15 złotych można nabywać w kasie Kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl
2 czerwca – Dzień Dziecka w gminie Łęczyce
Plac przy świetlicy w Strzebielinie od 17:00 do 19:00. W programie gry i zabawy, warsztaty kreatywne, moc atrakcji dla najmłodszych, piknik rodzinny.
5 czerwca
Lęborska biblioteka wspólnie z Instytutem Książki zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta oraz ich rodziców na wyjątkowe, bezpłatne warsztaty czytelnicze w ramach akcji „Mała książka w drodze” z projektu „Mała książka – wielki człowiek”!
Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00, a jego gospodarzem będzie charyzmatyczna i pełna pasji Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz . Warsztaty przeznaczone są dla rodziców z dziećmi do 2. roku życia. W czasie zajęć uczestnicy przeniosą się w pełen uroku świat literatury dziecięcej za sprawą książki „Tyci, tyci” autorstwa Doroty Gellner – tej samej, którą młodzi czytelnicy otrzymują w Wyprawkach Czytelniczych rozdawanych noworodkom w całej Polsce.
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają – aby zarezerwować miejsce, wystarczy zadzwonić pod numer 507 868 198.
8 czerwca
XVIII biesiada odpustowa ku czci Świętego Brata Alberta w Mostach. Patronat Starostwa Powiatu Lęborskiego. Plan wydarzenia:
11:30-Msza święta Odpustowa ku czci w. Brata Alberta w Mostach pod przewodnictwem O. Dawida Wilczyskiego Redemptorysty,
13:00-18:00-biesiada odpustowa w programie między innymi: turnieje: religijny, rodzinny, zręcznościowy -turniej siłaczy prowadzący ligo -występ skrzypaczki „Ala ma skrzypce”,
13:00-16.00 dzień dziecka -animacje, atrakcje i słodki poczęstunek,
16:00-koncert 24 akordeonistów litewskiej akademii muzycznej i teatru,
17:00 występ zespołu „Romcio Tomcio i Przyjaciele”
8 czerwca
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert zespołu Mikromusic. Grupa zagra koncert w ramach “Nie umiem tańczyć tour” – trasy promującej ich najnowszy płytę. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety w cenie od 90 złotych można kupować za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl oraz w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12. Grupa w Lęborku zaprezentuje swoją twórczość w akustycznej, trzyosobowej odsłonie.