reklama
Kultura

Tango Show w Lęborskiej „Fregacie”

Tango Show w Lęborskiej „Fregacie”

W piątek 18 lutego 2022 roku odbędzie się wyjątkowe taneczno-muzyczne show. Na scenie Lęborskiego Centrum Kultury ,,Fregata’’ wystąpi zespół CUARTETO RE! TANGO, który składa się z pasjonatów muzyki pochodzącej z Argentyny. Towarzyszyć im będzie śpiewak tanga Carlos Roulet, pochodzący z Buenos Aires oraz para taneczna – Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek.

reklama

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19,00, a bilety w cenie 45 złotych dostępne są w kasie kina oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl. 

Opis show:

Tango to muzyka pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego. Tak jak blues w Stanach Zjednoczonych często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie. Tango to także stan umysłu i styl życia. Kiedy już zarazi nas swym fenomenem, natychmiast przenika ciało i duszę, ogarnia całe nasze życie. Aby grać tango i być w tym autentycznym, trzeba go słuchać każdego dnia, znać jego historię i dać mu pochłonąć się bez reszty. Tak też jest w przypadku muzyków z Cuarteto Re!Tango, którzy fenomen tanga zgłębiają od lat. To oni współtworzyli pierwsze na Pomorzu grupy grające ten gatunek. W 2018 r. spotkali się, aby stworzyć zespół, dla którego tango będzie czymś więcej niż jednym z wielu stylów, jakie uprawia zawodowy muzyk. No i stało się! Setki prób i koncertów sprawiły, że skrystalizował się ich muzyczny język, czyniąc Cuarteto Re!Tango jedną z najbardziej cenionych w Polsce grup specjalizujących się w argentyńskim tangu!

Artyści: Carlos Roulet (wokal), CUARTETO RE! TANGO w składzie: Paweł A. Nowak (bandoneon), Łukasz Perucki (skrzypce), Paweł Zawada (fortepian), Sebastian Wyszyński (kontrabas) oraz Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek (taniec)