reklama
Aktualności

Myśliwi wsparli jednostkę OSP Pogorszewo

Myśliwi wsparli jednostkę OSP Pogorszewo

Druhowie z OSP w Pogorszewie otrzymali wparcie w postaci nowego wyposażenia od myśliwych z KŁ Kormoran.

reklama

– Pod koniec roku 2021 do naszej jednostki zawitał specjalny gość. Przedstawiciel Polskiego Związku Łowieckiego Okręgu Słupskiego sam Łowczy Okręgowy kol. Michał Pobiedziński wraz z prezentami. Nasza jednostka wzbogaciła się w kilka par specjalistycznych kluczy i nożyc do cięcia stali. Serdeczne podziękowania dla  PZŁ Slupsk I przyjaciół z Koła  Łowieckiego „Kormoran” – poinformowali druhowie z OSP Pogorszewo.

Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorszewie powstała w maju 1964 roku. Po likwidacji państwowych gospodarstw rolnych w 1994 roku na wniosek ochotników jednostka została przejęta przez zarząd gminy OSP w Nowej Wsi Lęborskiej. Tym samym jednostka zmieniła nazwę z ZOSP na OSP. Nową strażnicę utworzono w 1980 roku w pomieszczeniach warsztatowych. To wydzielone pomieszczenie służy jako remiza strażacka do dnia dzisiejszego. Ze środków sołeckich oraz gminnych dla jednostki w 2017 roku zakupiony został samochód marki Peugeot Boxer z 450 litrowym zbiornikiem wody do szybkiego natarcia oraz siedmioma miejscami dla ratowników.

Komentarze
Szukasz idealnego miejsca na nowy dom?
Zadzwoń! tel. 606 281 357