reklama
reklama
Aktualności

Rekordowy Kiermasz Świąteczny przy szkole w Wicku

Rekordowy Kiermasz Świąteczny przy szkole w Wicku

Ogromną kwotę 9543 złotych i 30 groszy udało się zebrać organizatorom tradycyjnego świątecznego kiermaszu przy Szkole Podstawowej w Wicku.

reklama

Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego imprezę zorganizowana przed Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Wicku. Pogoda dopisała i zebrani goście mogli cieszyć się atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, słuchając świątecznych piosenek i wspólnie bawiąc się przy przygotowanych na ten czas stoiskach.

Wśród zgromadzonych stoisk nie zabrakło swojskich, domowych przetworów, z pierogami, żurawiną i miodem na czele. Wielką popularnością cieszyły się gorące dania – jak na plenerową imprezę przystało – przede wszystkim kiełbaski z grilla, przepyszny żurek z Pałacu w Poraju oraz  grzaniec (bezalkoholowy). Osobne stoisko należało do wejherowskich myśliwych z Koła Łowieckiego „Głuszec”, gdzie można było kupić wyroby z dziczyzny. Dużą popularnością cieszyło się także stoisko z popcornem. Kiermasz to okazja do zakupu choinek czy bożonarodzeniowych stroików. Na łasuchów czekała kawiarenka z ciastami. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w szkolnej ramce lub w fotelu Dyrektora SP Wicko.

Nie zabrakło atrakcji dla miłośników sportu. W specjalnie do tego celu wydzielonej Strefie Sportu można było podbijać piłeczki pingpongowe, sprawdzić swoją „siłę strongmanów”, wziąć udział w  rowerowym torze przeszkód oraz sprawdzić swoją precyzję i celność w rzutach do pojemników z piłeczkami.

Całość Kiermaszu Świątecznego przed szkołą w Wicku okraszona była występem chórzystek, śpiewających na żywo pod kierunkiem nauczycielki muzyki Nataszy Konopackiej. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych gości czuwała nasza dzielna straż pożarna z OSP Wicko. Namioty dostarczyła i sprawnie rozstawiła niezastąpiona ekipa gminnych pracowników UG.

Świąteczny Kiermasz na szkolnym placu mógł się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, zrzeszonych w działającej przy Szkole Podstawowej w Wicku Radzie Rodziców, a także wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi SP Wicko oraz uczniom tutejszej szkoły. Przerodził się w przedsięwzięcie, którego celem jest nie tylko pozyskanie środków finansowych, ale też integracja przedstawicieli kilku pokoleń i środowisk oraz zmiana wizerunku szkoły w oczach dzieci i młodzieży.