reklama
Aktualności

Nawet dwa lata więzienia dla kierowców z Łeby i Lęborka. Prowadzili auto bez prawka

Nawet dwa lata więzienia dla kierowców z Łeby i Lęborka. Prowadzili auto bez prawka

Dwóch kierowców bez prawa jazdy zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Łeby i Lęborka. 66 i 50-latkowie kierowali samochodami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi im za to kara 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Wicko zatrzymali w poniedziałek do kontroli drogowej mężczyznę kierującego seatem. Okazało się, że siedzący za kierownicą 66-latek nie posiada do tego uprawnień, bo zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej pół roku temu.

Drugi kierowca, który nie zastosował się wczoraj do decyzji o cofnięciu uprawnień to 50-latek, który jechał suzuki po drogach gminy Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna stracił uprawnienia kilka lat temu.

Obydwaj kierowcy odpowiedzą za przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, zgodnie z którym „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów przez minimum rok.

Komentarze
Szukasz idealnego miejsca na nowy dom?
Zadzwoń! tel. 606 281 357