reklama
Aktualności

W czwartek policyjne działania „Prędkość” na Pomorzu

W czwartek policyjne działania „Prędkość” na Pomorzu

8 lipca na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tej akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

reklama

Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami będą patrolować drogi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny ich pojazdów, korzystanie zarówno przez kierujących jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach dostosowanych do wzrostu i masy ciała.

Już tylko w tym roku lęborscy stróże prawa zatrzymali blisko 100 praw jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h, co świadczy o tym, że wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, narażając siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia a nawet życia.

Komentarze
Szukasz idealnego miejsca na nowy dom?
Zadzwoń! tel. 606 281 357