30/11/2023
Aktualności

Policjanci odzyskali rower i zatrzymali podejrzanych o kradzież

Policjanci odzyskali rower i zatrzymali podejrzanych o kradzież

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni ukradli jednoślad z otwartej prywatnej posesji. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower. 49-atek i 35-latek, mieszkańcy Łeby usłyszeli zarzut za to przestępstwo. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

reklama

W połowie czerwca policjanci z Łeby zostali zawiadomieni o kradzieży dwóch rowerów z terenu prywatnej posesji. Od razu zajęli się tą sprawą i dzięki zdobytym informacjom, funkcjonariusze ustalili, że związek z tą kradzieżą mogą mieć dwaj mężczyźni, którzy ostatnio widywani byli w tej okolicy. Mundurowi w wyniku dalszych czynności odzyskali skradziony rower oraz ustalili miejsce pobytu dwóch mężczyzn, mieszkańców Łeby. Mężczyźni usłyszeli już zarzut za kradzież, za co może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Mając na uwadze okres letni oraz coraz częstsze przemieszczanie się na rowerach, szczególnie w miejscowościach nadmorskich, policjanci apelują do mieszkańców powiatu lęborskiego oraz turystów o zabezpieczanie swojego mienia. Oto kilka rad jak uchronić swój rower przed kradzieżą:

• nie zostawiajmy roweru niezabezpieczonego w miejscach publicznych np. przed sklepem,

• zaopatrzmy się w solidne zabezpieczenie,

• nie zostawiajmy rowerów na klatkach schodowych (, nawet gdy klatka wyposażona jest w domofon),

• z pozostawionego roweru zdejmijmy wyposażenie dodatkowe np. licznik, lampki na baterie,

• pozostawiajmy rower w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu,

• znakujmy nasz rower, w przypadku kradzieży łatwiej będzie go odzyskać.

Co zrobić, jeśli ukradną nam rower:

• należy zadzwonić na Policję, podając miejsce kradzieży i wygląd roweru, w tym numery identyfikacyjne oraz jego cechy charakterystyczne;

• należy przyjść do najbliższej jednostki Policji; o ile to możliwe, trzeba zabrać ze sobą dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną z numerami ramy; warto też obserwować aukcje internetowe, na których może być wystawiony do sprzedaży skradziony nam rower, wówczas natychmiast należy powiadomić Policję;

• dobrze jest sfotografować swój rower, co ułatwi jego odnalezienie.

reklama