18/04/2024
Sport

Karatecy z Shotokan Lębork z workiem medali

Dziewięć medali wywalczyli zawodnicy Klubu Karate Shotokan Lębork podczas XXX Mistrzostw Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim. Turniej stanowił kwalifikację do Mistrzostw Polski. Lęborscy karatecy uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Zawody odbyły się w mocnej obsadzie 400 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Dodatkowym sukcesem było uzyskanie przez Aleksandrę Klimik tytułu najlepszej zawodniczki turnieju.

Zawodnicy trenera Piotra Pobłockiego wrócił do domu z dorobkiem 5 medali złotych, 2 srebrnych i 1 brązowego. Podwójne złoto wywalczyła Aleksandra Klimik w kata indywidualnym juniorek i kumite indywidualnym juniorek do 53 kg. Trzy kolejne złote medale zdobyli: Hubert Judycki w kumite indywidualnym juniorów do 76 kg, Paweł Bielka w kumite indywidualnym juniorów młodszych i Piotr Szczegielniak również w kumite indywidualnym juniorów młodszych. Srebro wywalczyła Weronika Reclaf w kumite indywidualnym juniorek do 48 kg oraz drużynowo w kumite juniorów młodszych: Piotr Szczegielniak, Paweł Bielka, Konrad Wojciechowski, Konrad Gumienny. W kategorii juniorek młodszych +54 kg, brąz zdobyła Joanna Drzeżdżon.

Doskonałe wyniki podczas kwalifikacji zapewniły zawodnikom Shotokanu udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu.