Aktualności

Jeden z narkotykami, drugi po narkotykach. Złapani w Lęborku

Jeden z narkotykami, drugi po narkotykach. Złapani w Lęborku

Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszy zatrzymany przez lęborskich policjantów 40-latek. Drugi z zatrzymanych odpowie natomiast za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyznom grozi odpowiednio kara 2 i 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

We wtorek po południu policjanci z lęborskiej patrolówki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim i zabezpieczyli woreczek z sypką substancją, która po wstępnych badaniach okazała się amfetaminą. Śledczy obecnie szczegółowo wyjaśniają w jakich okolicznościach i w jakim celu mężczyzna wszedł w jej posiadanie.

Tego samego dnia, po godzinie 20:00 kryminalni zauważyli na jednej z ulic mężczyznę, który prowadził audi pomimo cofniętych uprawnień. Funkcjonariusze mieli też informację, że kierowca może być pod wpływem narkotyków. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, by zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna widząc jadący za nim nieoznakowany radiowóz, próbował uciec, jednak po chwili kryminalni zatrzymali go wspólnie z patrolem ruchu drogowego, który włączył się do akcji.

Funkcjonariusze potwierdzili, że za kierownicą audi siedział 21-latek, który miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Był pobudzony, jego zachowanie wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może być pod wpływem środków odurzających. Wykazały to też wyniki badania narkotestem. Od mężczyzny została pobrana krew do badań, którą mundurowi zabezpieczyli do sprawy.

Wkrótce 21-latek usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień i najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

POLECAMY
 
close-link