reklama
Aktualności

W przyszłym tygodniu ruszy masowy punkt szczepień w Lęborku

W przyszłym tygodniu ruszy masowy punkt szczepień w Lęborku

W Lęborku w ramach Narodowego Programu Szczepień trwają przygotowania  do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych dla mieszkańców Lęborka.

reklama

Punkt powstaje w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8, a organizuje go samorząd miasta Lęborka we współpracy z lęborskim szpitalem. Obiekt jest obecnie przystosowywany do tego zadania.

Duża powierzchnia umożliwi sprawny, bezpieczny i szybki  proces przyjmowania, rejestrowania i szczepienia w pełnym reżimie sanitarnym. Zapewniona będzie opieka lekarska, powstanie punkt pomocy medycznej, wydzielone poczekalnie przed i po szczepieniu, toalety – osobne dla personelu i dla osób szczepionych.

Obiekt będzie oznaczony tablicami informacyjnymi, wyznaczona będzie „ścieżka” – od wejścia, przez punkt rejestracji, poczekalnię, punkt lekarski, stanowiska szczepień i poczekalnię po szczepieniu po osobne wyjście dla zaszczepionych.

– W lęborskim Punkcie Szczepień  Powszechnych szczepionych będzie mogło być około 200 osób dziennie – mówi Marian Kurzydło sekretarz Miasta i dodaje: – Liczymy, że nasz Punkt Szczepień znacząco przyspieszy i usprawni proces szczepienia  mieszkańców.

Personel medyczny zabezpieczy lęborski szpital, który również odpowiada za system rejestracji do szczepień oraz zamówienie odpowiedniej ilości szczepionek. Samorząd miasta odpowiada za wyposażenie i zorganizowanie punktu szczepień, zabezpiecza dostęp do telefonu i Internetu, oznaczenie obiektu. O sprawny przebieg akcji, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zadbają służby mundurowe, w tym OSP w Lęborku.

Punkt Szczepień Powszechnych w SP nr 8 ma ruszyć w przyszłym tygodniu.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę