reklama
Sport

Jak przygotować nasz rower na sezon?

Jak przygotować nasz rower na sezon?

Kalendarzowa wiosna już trwa w najlepsze, ciepłe temperatury zbliżają się nieuchronnie, czyli jest to odpowiedni czas, aby zadbać o nasze jednoślady. Każdy rower musi przejść przegląd po zimie, więc oto kilka kroków, które trzeba wykonać, zanim wsiądziemy na rower.

Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie jednośladu?

Powinniśmy zacząć czyszczenie roweru od miejsc, w których znajduje się stary smar. Następnie przechodzimy do łańcucha. Nie trzeba go ściągać, aby dobrze go wyczyścić, wystarczy przyłożyć szmatkę i kręcić pedałami do tyłu. Czyszczenie przerzutek można wykonać ściereczką i cienkim śrubokrętem. Przy zębatkach wielkim ułatwieniem będzie ściągnięcie tylnego koła.

Smarowanie- następny punkt na liście.

Smarowanie wykonujemy specjalnymi substancjami zaczynając od przerzutek- kilka kropel na elementy ruchome. Przy łańcuchu dajemy również odrobinę kropel, ale na każde ogniwo, przy tym od razu smarujemy kasety. Łożyska w kołach i kierownicy są już bardziej skomplikowane, a linki zaleca się po prostu wymienić. Można je również wysmarować, jednak wymiana całości będzie niskim kosztem, a rower na pewno tylko na tym zyska.

Ostatnie kroki przy przeglądzie.

Ostatnią kwestią jest regulacja hamulcy i przerzutek. Koniecznie też sprawdzamy połączenia gwintowe oraz pompujemy opony, aby móc bezpiecznie jeździć.

Wszystkie te kroki możemy wykonać sami, jednak jest to skomplikowana i czasochłonna praca. Samemu możemy też wyrządzić wiele szkód, więc lepiej oddać swój jednoślad w ręce specjalistów. W naszym mieście znajduje się raj dla rowerów- KK Sport, serwis rowerowy znajdujący się na ulicy Zwycięstwa 24. W tej firmie specjaliści odpowiednio zajmą się naszym sprzętem, przygotują go pod nadchodzący sezon. Wobec tego, zamiast ryzykować i robić przegląd samemu, oddajmy go we właściwe ręce.

(artykuł partnera)

fot. facebook.com/KK-Sport-Krzysztof-Kielas-22014649147773

Komentarze