29/03/2024
Sport

Bieg dookoła województwa pomorskiego

Wiola Czuryńska- gdyńska ultra maratonistka zamierza w ciągu 14 dni obiec województwo pomorskie wzdłuż jego granic. Dystans tej trasy wynosi 1092 km. Kobieta startuje 22 kwietnia z gdyńskiego browaru, skończy w tym samym miejscu 5 maja w dniu jej 45 urodzin.

Wiola ma także większe plany. W 2023 roku zamierza przebiec dystans 4000 km wzdłuż granic Polski. Jeśli uda jej się osiągnąć ten cel będzie ona pierwszą kobietą, która obiegła Polskę i pierwszym człowiekiem, który pokonał dystans 4000 km biegnąc wzdłuż jej granic. Do tej pory Polskę okrążyło 2 biegaczy, jednak ich trasa została wytyczona w większej odległości od granic, tym samym ich droga była krótsza.

Biegaczka posiada na swoim koncie wiele sukcesów, dwa razy obiegła Gdynię, w wyzwaniu Attiq Virrrtual Ultra Challenge pokonała 475km w 10 dni zajmując 2. miejsce na świecie w klasyfikacji generalnej kobiet i 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej; a za kilka dni wykona kolejny wielki krok w swojej karierze.

Dokładne przygotowanie jak i mapę trasy Polki możemy śledzić na jej stronie internetowej- https://wiolkaczurynska.pl/