reklama
Aktualności

Radny pyta: czy w centrum Lęborka powinna powstać strefa płatnego parkowania?

Radny pyta: czy w centrum Lęborka powinna powstać strefa płatnego parkowania?

Czy rosnąca liczba samochodów parkujących w centrum Lęborka, powinna skłonić władze miejskie do utworzenia tam płatnej strefy parkowania? Takie pytanie kieruje do mieszkańców radny Tomasz Sopyłło, zachęcając do udzielenia odpowiedzi w internetowej ankiecie.

reklama

Opis problemu i wstęp do dyskusji radny opublikował w opisie ankiety:

Ilość pojazdów w ścisłym centrum naszego miasta jest ogromna. Pomimo dodatkowych miejsc parkingowych, zlokalizowanych m.in. w okolicy zamku, centrum jest stale „oblężone”.

Obecnie nie toczą się żadne prace nad stworzeniem strefy płatnego parkowania – ale sprawa jest coraz częściej komentowana. Na tym etapie warto, aby to mieszkańcy zabrali głos i powiedzieli co o tym sądzą.

Strefa mogłaby objąć Plac Pokoju wraz z przyległymi ulicami. Ze strefy wyłączony byłby na pewno nowy parking przy zamku, parking przy ratuszu, banku PKO, a także pomiędzy ul. Staromiejską a Niepodległości (za Apisem).

W grę wchodzą oczywiście preferencje dla zmotoryzowanych mieszkańców centrum (np. stały, niski abonament lub w ogóle jego brak, a jedyna opłata wiązałaby się z jednorazowym wydaniem karty dla danego pojazdu).

Są to tylko wstępne założenia – do dyskusji.

Zachęcam do udziału i wypowiedzenia się w tej sprawie.

Tomek Sopyłło

Swoją odpowiedź do ankiety można przesłać przez stronę: https://forms.gle/kwrqMCY3wQnuGgoS6