Lęborscy radni zajmą się projektem uchwały przygotowanej przez grupę mieszkańców Lęborka, którzy założyli komitet pod nazwą „Komitet Wolności Gminy Miasta od ideologii LGBT i gender”.
Ów komitet zebrał 716 podpisów lęborczan pod projektem uchwały „O wolności Gminy Miasta Lębork od ideologii LGBT i gender”. Przedstawiamy do publicznej wiadomości pełen tekst projektu uchwały. Dyskusja o ideologii Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transwestytów i gender rozgorzała w Polsce. Zajmują się nią politycy, media a nawet ulica, co widać chociażby po ostatnich wydarzeniach w Białymstoku. Prosimy naszych czytelników o przedstawienie swojej opinii na ten temat. Czy chcecie, aby radni podjęli uchwałę w takiej formie?
Tekst uchwały
Rada Miejska w Lęborku wyraża sprzeciw wobec promowania w przestrzeni publicznej ideologii ruchów LGBT podważającej moralne fundamenty współczesnej cywilizacji europejskiej. Uważamy, że zgubne dla naszego społeczeństwa są postawy kontestujące tradycyjną formę rodziny opartej na małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny. Nie zgadzamy się na podważanie zasadności zagwarantowanej w konstytucji szczególnej opieki i ochrony tradycyjnego małżeństwa, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa.
Deklarujemy obronę systemu oświaty przed przenikaniem do szkół działań skierowanych na nadmierną seksualizację treści przekazywanych najmłodszemu pokoleniu. Deklarujemy wsparcie dla rodziców w zakresie ochrony ich konstytucyjnych praw do samodzielnego decydowania o formach i treściach wychowawczych w zależności od stopnia dojrzałości własnego dziecka, prawo do nauczania moralnego dziecka zgodnie z przekonaniami rodzica.
Za godne potępienia uważamy firmowanych przez środowiska LGBT akty publicznego urażania uczuć religijnych oraz ośmieszania ważnych dla polskich chrześcijan symboli na tzw. „paradach równości”, różnych happeningach czy w wytworach „pseudo sztuki”. Nie ma naszej zgody na tolerowanie takich zachowań i podważanie fundamentalnego znaczenia tysiącletniej tradycji chrześcijaństwa w Polsce dla budowania polskiej państwowości i tożsamości narodowej.
Obserwujemy falę tych niepokojących zdarzeń, która przetacza się ostatnio przez różne miejscowości w Polsce. Chcemy przed tym ochronić lęborskie rodziny, lokalną przestrzeń publiczną, w tym lęborskie szkoły. Apelujemy do wszystkich o wspólne działanie w celu powstrzymania tych zgubnych dla Ojczyzny zjawisk. Uzasadnienie
- Stan istniejący
Ruchy promujące orientacje seksualne odmienne niż heteroseksualna oraz tożsamość płciową niezgodną z płcią biologiczną (LGBT) brutalnie wkraczają w przestrzeń publiczną, do szkół, urzędów, organizacji młodzieżowych, co najdobitniej widać na ulicznych „paradach”. Publicznie, w prowokacyjny sposób eksponowane są obrazy i treści urażający uczucia religijne milionów Polaków. Uwłaczają one wielowiekowemu chrześcijańskiemu dziedzictwu naszej Ojczyzny. Działania te podejmowane w przestrzeni publicznej sieją zgorszenie i narażają nasze dzieci i młodzież na przymusowe obcowanie z seksualnym wyuzdaniem. Naruszają konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Łamią prawo rodzica do decydowania o formach i treściach wychowawczych w zależności od stopnia dojrzałości własnego dziecka, prawo do nauczania moralnego zgodnie z przekonaniami rodzica.
Art. 48. ust. I Konstytucji RP stanowi iż: „Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.
Swoim narzędziem ideologicznym środowiska LGBT uczyniły, tworzone na potrzeby nauki, tzw. teorie gender, tzn. studia nad rolami społeczno- kulturowymi przypisywanymi do różnych płci biologicznych. Jednakże naukowe rozważania nie mogą wymykać się z ram uniwersyteckiego dyskursu. Niedopuszczalne jest pochopne przenoszenie powstających w tym zakresie naukowych teorii wprost na grunt społeczny. Takie propagowanie swoistej „ideologii gender", aby podważyć wartość, funkcje i prawa tradycyjnej rodziny, stwarza zagrożenie dla poczucia tożsamości współczesnego człowieka.
Art. 18 Konstytucji RP stanowi iż: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. ”
Obserwuje się „ciche” przenikaniu do szkół i przedszkoli poradników lub edukatorów ze środowisk LGBT, mających pomagać kształtować rzekomo „równościowe przedszkole/szkołę” lub „uczynić edukację wrażliwą na płeć”. W rzeczywistości poradniki te sieją zamęt w dziecięcych umysłach, kształtują niechęć wobec własnej płci biologicznej i dyskryminują głos rodziców w procesie wychowawczym. Tak podejmowane działania mają charakter ideologicznej walki z tradycyjną i rzekomo nienaturalną heteroseksualnością. Nieprzygotowane młode istoty zderzają się z przekazem o rzekomo nadrzędnej roli seksu w życia, z zachętą do pełnego zaspokajania przedwcześnie i nadmiernie rozbudzonej seksualności w dowolnych okolicznościach, w dowolny sposób, w dowolnym wieku i z dowolna płcią biologiczną. To skutecznie zaburza naturalny proces kształtowania tradycyjnej tożsamość płciowej, spójnej w zakresie biologicznym i seksualnym.
Art. 53. ust. 3. Konstytucji RP stanowi iż: , Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.
- Wyjaśnienie potrzeb i celu podjęcia uchwały
Zagrożone jest leżące u podstaw współczesnego ładu społecznego konstytucyjnie chronione małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, zagrożona jest oparta na takim związku rodziny oraz prawa rodziców do wychowania i nauczania moralnego dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.
Istnieje potrzeba przeciwdziałania realizowanej przez ruchy LGBT, jawnie bądź w sposób zakamuflowany, propagandzie silnej seksualizacji życia człowieka już od wieku wczesnodziecięcego.
Należy przeciwdziałać dyskryminowaniu głosu rodziców w. procesie wychowawczym w szkołach i w przedszkolach.
Należy zapobiegać rosnącej fali urażania uczuć religijnych chrześcijan.
Należy przeciwdziałać próbie deprecjacji szczególnej roli małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny oraz budowanej na takim fundamencie rodziny.
- Wykazanie różnic między dotychczasowym a projektowanym stanem prawnym
Stanowisko zostanie rozpropagowane na terenie miasta oraz przekazane do podległych miastu instytucji, a także przesłane go do odpowiednich władz publicznych wyższych szczebli tj. Prezydenta RP, Prezes Rady Ministrów RP, Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP, Ministra Edukacji Narodowej, Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz pomorskich samorządów lokalnych.
Stan potencjalnych zagrożeń w zakresie propagowania ideologii LGBT i gender będzie monitorowania, a poszczególne podmioty będą mogły przygotować stosowne plany reagowania na wypadek wystąpienia zjawisk niepożądanych.
- Charakterystyka skutków społecznych i gospodarczych
Rozpropagowanie niniejszego stanowiska pozwoli wyczulić wszystkie zainteresowane Środowiska na istniejące zagrożenia jakie niesie ze sobą propagowanie ideologii LGBT i gender. Stanie się impulsem do wypracowania mechanizmu wspólnego działania i wzajemnego wspierania w ramach posiadanych możliwości i kompetencji. Pozwoli to na skuteczne działania prewencyjne i minimalizowanie potencjalnych szkód społecznych.
Skutki finansowe, związane z wejściem w życie uchwały Nie przewiduje się istotnych kosztów realizacji uchwały, gdyż ma ona przede wszystkim wymiar informacyjnych działań prewencyjnych. Niewielki koszt stanowić będzie rozpropagowanie stanowiska na terenie podległych miastu instytucji i przesłanie go do wskazanego wyżej kręgu podmiotów.
Adam Reszka