2 września w Strzepczu odbyły się Dożynki Gminy Linia. Obchody rozpoczęła Msza Św., którą koncelebrowali księża Wojciech Senger i Rafał Grot. W czasie Eucharystii poświęcono piękne korony żniwne, które przygotowały sołectwa: Miłoszewo, Linia i Strzepcz, a także chleby dożynkowe, które upiekła Danuta Potrykus z Lini. Starostami dożynek byli Martyna i Daniel Labuda z Osieka. Oprawę Mszy Św. zapewniły orkiestra gminna i Chór „Pięciolinia” z Lini. Następnie uformował się długi i barwny korowód dożynkowy, który prowadziła jednostka OSP Strzepcz i Gminna Orkiestra Dęta. Dalej maszerowały poczty sztandarowe: Gminnego Koła Pszczelarzy, szkół z Strzepcza, Niepoczołowic i Pobłocia, jednostki straży z Strzepcza, Lini i Lewina, ZHP oraz ZKP O/Linia. W dalszej kolejności jechały już pojazdy począwszy od motocykli i motorów, poprzez ciągniki rolnicze, kombajny i „Malucha”, który na przyczepie wiózł korony żniwne na końcu jechały konne bryczki, na których jechali starostowie dożynek oraz goście honorowi.
Na placu dożynkowym starostowie przekazali bochen chleba wójtowi gminy Bogusławie Engelbrecht. Pani wójt złożyła podziękowania rolnikom za trud pracy na roli. Ponadto przemawiali Przewodniczący Rady Gminy Czesław Hinz, Poseł na Sejm RP Dorota Arciszewska – Mielewczyk oraz włodarze sąsiednich gmin. Zebrani przy dźwiękach orkiestry odśpiewali hymn państwowy.
I zaczęło się świętowanie. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji – stoiska handlowe prowadzone przez KGW z Strzepcza i Kętrzyna a także stoiska Gminnego Koła Pszczelarzy. Panie ze Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” tradycyjnie poprowadziły loterię fantową. Było stoisko, na którym można było poznać jakie problemy stwarza używanie używek oraz alkoholu. Dla dzieci i młodzieży były: konkursy z animacjami, malowanie twarzy oraz inne zabawki. Wielkim powodzeniem cieszyło się wesołe miasteczko.
Przedstawiciele poszczególnych wsi rywalizowali w konkursach rekreacyjno – sportowych w ramach XI Współzawodnictwa Sołectw o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Część sportową prowadził współorganizator dożynek dyrektor GDK Jan Trofimowicz z gronem sędziów: Rafałem Bronk, Grzegorzem Janneck oraz Łukaszem Łapczukiem.
W poszczególnych konkurencjach na najlepszymi okazali się: w slalomie na taczce zwyciężyli Monika i Przemysław Labuda z Kętrzyna przed Agatą i Henrykiem Becker z Pobłocia oraz Markiem i Dorotą Brzozowskimi z Lewina. W konkurencji wbijania gwoździa zwyciężył po dogrywce Łukasz Pranczk z Kobylasza. Kolejne miejsca zajęli: Józef Lange z Lini i Wacław Konkel z Lewina. W wyścigu narciarskim rodzin zwyciężyli Justyna, Michał i Łukasz Trepczykowie z Miłoszewa a na kolejnych stopniach podium stanęli: Iwona, Agata i Krzysztof Wos ze Smażyna oraz Barbara, Katarzyna i Marcin Laskowscy z Pobłocia. W rzutach ziemniakami w patelnię najlepszą okazała się Urszula Olszewska z Lewinka przed Beatą Noculak z Lini i Małgorzatą Wirkus z Pobłocia. W konkurencji wiązania słomy zwyciężyła Danuta Potrykus z Lini. Wraz z nią na podium stanęły: Maria Pipka z Kobylasza, Genowefa Mielewczyk z Pobłocia, Danuta Trowska z Niepoczołowic oraz Daniela Bryla z Lewina. W rzutach ziemniakami do celu dla radnych zwyciężył Jerzy Szulc z Kętrzyna przed Czesławem Szaradowskim ze Strzepcza oraz Władysławem Mielewczykiem z Miłoszewa. Sołtysi rzucali ringiem do celu. Zwyciężył Józef Kotas z Niepoczołowic przed Urszulą Olszewską z Lewinka i Czesławem Hinz ze Smażyna. W konkursie ubijania piany na czas zwyciężyła Małgorzata Schmidtke z Kobylasza a kolejne miejsca na podium zajęły: Małgorzata Wirkus z Pobłocia oraz Maria Różańska z Lini. W konkursie przyszywania guzików najlepszą okazała się Honorata Pranczk z Kobylasza przed Haliną Kotas z Niepoczołowic i Danielą Bryla z Lewina. W II Mistrzostwach Gminy Linia w plażowej piłce siatkowej zwyciężyła drużyna z Zakrzewa w składzie: Mateusz i Przemysław Mayer oraz Piotr Formela. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z Lini (Artur Patelczyk, Marcin Okrój i Dawid Rybicki), oraz Tłuczewa (Kacper Barzowski i Jakub Cyman). W konkursie na najpiękniejszą koronę żniwną zwyciężyła Linia przed Miłoszewem i Strzepczem. W końcowej klasyfikacji drużynowej XI Turnieju Sołectw zwyciężyła Linia
(122pkt.) Kolejne miejsca na podium zajęły Miłoszewo (88) i Kobylasz – Potęgowo (84), dalsze miejsca zajęły: Strzepcz (82), Pobłocie (75), Lewino (72), Kętrzyno ( 64), Niepoczołowice ( 63), Osiek (60), Smażyno (58), Lewinko (46), Zakrzewa ( 41), Tłuczewo (34). Przedstawiciele sołectw odebrali dyplomy i puchary. Podsumowano także edycję gminną konkursu estetyzacji posesji „Piękna Wieś”. W 2018 wyróżniania, dyplomy oraz nagrody finansowe na zakup krzewów otrzymali: Leonida i Józef Petk, Genowefa i Wojciech Kwidzińscy, Mirosława i Marian Thiel z Pobłocia, Marta i Stanisław Strzępek z Lewinka, Katarzyna i Dariusz Kotłowscy z Lini, Urszula i Jarosław Miotk, Maria i Jarosław Malinowscy ze Strzepcza, Wioleta i Krzysztof Kozioł z Kętrzyna, Marzena i Tadeusz Klein z Kobylasza oraz Maria i Jerzy Pipka z Potęgowa.
Ze skeczami wystąpiły panie z KGW Rozłazino. Dla zebranych grał zespół Amigo z Pucka. Gwiazdą wieczoru był zespół Loverboy. Rozlosowano także szereg nagród rzeczowych, m.in. cenne publikacje książkowe, sprzęt gospodarstwa domowego. Nagrodę główną telewizor – wylosowała Ewa Maszota z Dargolewa. Przy dźwiękach zespołu muzycznego zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
red