Zajęcia na strzelnicy, nauka sztuk walki, praktyki w laboratorium kryminalistycznym, czy wizyty w prosektorium to tylko niektóre z zajęć, które będą odbywać się na Wydziale Zamiejscowym w Lęborku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. W związku z otwarciem kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, na tej jedynej w powiecie uczelni, przyszli studenci będą mogli również nauczyć się zasad pracy operacyjnej w policji, czy też służb wywiadowczych oraz organizować bezpieczeństwo podczas imprez i wydarzeń plenerowych. Dla zainteresowanych karierą menedżera przeznaczone są studia na kierunku Zarządzanie na specjalnościach: zarządzanie w informatyce, turystyce, administracji publicznej i przedsiębiorstwie.
Wykładowcy stawiający na praktykę
– Klasy mundurowe są niezwykle popularne w powiecie lęborskim. Na nowym kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Lęborku chcemy umożliwić ich absolwentom dalsze kształcenie, by mogli budować swoją pozycję na rynku pracy – mówi dr inż. Iwona Osmólska, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Lęborku.
Specjalistów od bezpieczeństwa będzie potrzeba coraz więcej, bo to nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych typu straż graniczna, CBA, BOR, czy CBŚ, ale i pracownicy cywilni w firmach prywatnych i urzędach. Również w pomorskiej policji rośnie liczba wolnych stanowisk pracy.
– Stawiamy na studiowanie przez praktykowanie. To najlepiej przygotowuje do zawodu – mówi Józef Pruchniak, wykładowca WSAiB, ekspert ds. służb policyjnych i kryminologii, b. Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – W uczelnianym laboratorium kryminalistycznym studenci badają materiały dowodowe, na zajęciach z taktyki i samoobrony doskonalą techniki walki, podczas zajęć na strzelnicy poznają broń. Istotne jest, że wiedzę przekazują wykładowcy posiadający doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych.
Umiejętności do stosowania na co dzień
Podobny styl studiowania od kilku lat, z powodzeniem praktykowany jest w Lęborku na kierunku Zarządzanie.
– Rynek usług w powiecie rozwija się. Potrzeba więc sprawnych i przedsiębiorczych menadżerów. WSAiB przekazuje nie tylko najświeższą, praktyczną wiedzę, ale i umiejętności komunikacji, przywództwa, planowania, itp – mówi dr Iwona Osmólska. – Nie opowiadamy tylko studentom, jak zarządzać przedsiębiorstwem, ale tworzymy z nimi i omawiamy na zajęciach plany biznesowe, plany marketingowe, czy plany czasu pracy.
Dużym plusem studiowania na WSAiB jest możliwość odbycia praktyk w najlepszych pomorskich przedsiębiorstwach, współpracujących z uczelnią. Tam można przekonać się, jak wiedza i umiejętności z prezentacji, warsztatów, symulacji i ćwiczeń sprawdzają się na co dzień.
Uczelnia zapłaci ci za studiowanie
Grono absolwentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni powiększa się systematycznie. Uczelnia co roku uruchamia wszystkie kierunki studiów. Warto zwrócić uwagę na bogaty system stypendiów, który pozwala zmniejszyć wydatki na naukę, a w niektórych przypadkach uczyć się wręcz za darmo.
– Nasi studenci mogą otrzymać miesięcznie stypendium w wysokości nawet 800 zł. Warto się zainteresować naszą ofertą – zapewnia dr inż. Iwona Osmólska, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Lęborku.
Więcej informacji na stronie: lub pod tel. 58 660 74, 50 50 50 50 188