08/05/2024
Aktualności

IV Festiwal Piosenki Regionalnej „Moja mała ojczyzna”

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku zorganizowano IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Regionalnej pod hasłem „Moja mała ojczyzna”. Występująca na scenie młodzież wykazała się nie ogromnym talentem, a jury nie miało łatwego zadania przy ocenie.

reklama

Imprezę otworzyła Danuta Rybak, dyrektor SOS-W w Lęborku a gości przywitała Teresa Ossowska-Szara, Starosta Powiatu Lęborskiego. Starostwo objęło ten festiwal nie tylko patronatem, ale ufundowało również nagrody.

Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z Gdańska, Gdyni, Wejherowa i oczywiście z SOS-W Lębork. Gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska”. Jury w składzie Teresa Szczepańska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, Elżbieta Mart prowadząca chór Biedronki w Wicku oraz Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury w Lęborku stwierdzili jednoznacznie, że decyzja o przyznaniu nagród nie była łatwa, a zdania były podzielone.

– Świadczy to o tym, że prezentowaliście naprawdę wysoki poziom i byliśmy wręcz zaskoczeni tym, co tutaj pokazaliście i zaśpiewaliście – stwierdziła Teresa Szczepańska, przewodnicząca jury.

Festiwal organizowany przez SOS-W na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych imprez. Jednak od przyszłego roku, impreza ta wyjdzie poza progi szkoły. Z okazji jubileuszu, czyli piątej edycji festiwalu, impreza ta zagości na początku maja w innym miejscu i nabierze rozmachu. Organizatorzy na razie nie zdradzają szczegółów, a to zaostrza tylko apetyt i z niecierpliwością czekamy na V Wojewódzki Festiwal Piosenki Regionalnej „Moja mała ojczyzna”.

– Naszym hasłem przewodnim tego festiwalu było „za dużo stawiamy murów, za mało budujemy mostów” – mówi Katarzyna Frankowska-Kręcisz, pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu, pedagog z SOS-W w Lęborku. – Ten festiwal pokazuje, że trzeba być otwartym i tolerancyjnym na tą młodzież. Nasze dzieci mają wiele zalet i talentów i nie różnią się od innych dzieci, które potrafią pięknie śpiewać, tańczyć czy malować.

Uczestnicy

Zespoły
– Zespół „Przyjaciele” z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie
– Zespół „Szkolny dzwonek” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku
– Zespół „Czar-Dasz” z Gdyni
– Zespół „Pozytywne mysli” z Zespołu Szkół Specjalnych w Gdańsku
Soliści
– Ewa Smykła – Gdynia
– Wiktoria Bieniek – Lębork
– Dominika Sikora – Gdańsk

Adam Reszka

reklama

reklama