04/05/2024
Aktualności

Bo dziadkowie kochają najbardziej

14 lutego w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mostach zorganizowano Dzień Babci i Dziadka połączony z obchodzonym tego dnia Świętem Zakochanych. Pomysł na połączenie Świąt wynikał z faktu, że to właśnie dziadkowie kochają swoich wnuków najbardziej na świecie. Nie można również pominąć okoliczności nałożenia się w tym roku Dnia Babci i Dziadka z feriami zimowymi, które w naszym województwie przypadły od 16 do 29 stycznia.

reklama

Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka rozpoczął się występem artystycznym dzieci pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. Tematyka przedstawienia dotyczyła życia dziadków od poznania się i pierwszej randki do szczęśliwych lat spokojnej starości. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili historię życia klasycznych małżonków. Występ bogaty był w dobrze znany zaproszonym gościom, szeroki repertuar przebojów, które młodzi artyści doskonale zaaranżowali ruchem scenicznym i świetną grą aktorską. Nieopisany był uśmiech na twarzach Dziadków widzących swoje wnuczęta w piosenkach pt. „Brunetki, blondynki”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Nie dokazuj”, „Być kobietą”, „Ach te baby” czy „Wesołe jest życie staruszka”.

Nie zabrakło również klasycznego „Sto lat” i serdecznych życzeń dla babć i dziadków płynących z małych, ale gorących serc. Seniorzy obdarowani zostali własnoręcznie przygotowanymi przez wnuków laurkami oraz prezentami, którymi były barwne, pięknie pachnące mydełka wykonane na „Warsztatach kreatywnego tworzenia”.

Uroczystość połączona była ze słodkim poczęstunkiem oraz wspólną zabawą z Dziadkami w rozlicznych konkursach. Niespożyta energia wnucząt okazała się nie lada wyzwaniem dla chcących im towarzyszyć w zabawie dziadków. Nieposkromiona radość z występu najmłodszych, uśmiech na twarzach zaproszonych gości oraz miłość zachęcały do aktywnego udziału we wspólnym świętowaniu. Dziadkowie wzięli udział między innymi w konkursie na rozpoznawanie swoich wnuków tylko po dotyku przy zawiązanych oczach. Zadaniem babć z kolei było rozpoznanie swoich wnuczek po specjalnie zmodulowanym przez dziewczynki głosie. Dzieci wysoko stawiały poprzeczkę i nie ułatwiały dziadkom wykonywania zadań.

Nie obeszło się również bez quizu dotyczącego znajomości dziadków i wnucząt. Konkursem przewodnim w to walentynkowe popołudnie było szukanie przez dziadków drugiej polówki serca wśród żwawo brykających dzieci, które drugą połowę serca miały umieszczoną na plecach. Dzięki tej zabawie niektórzy dziadkowie „nabyli” nowych wnuków, natomiast dzieci nowych dziadków.

Konkurs kończący wspólną zabawę zatytułowany był „Mumia”. Polegał on na jak najdokładniejszym owinięciu wnuka rolką papieru toaletowego w określonym czasie. Zadaniem publiczności było ocenienie wkładu pracy dziadków i posągowej postawy uczniów, wybierając tym samym najlepszą „Mumię”.

Uśmiechy na twarzach dziadków opuszczających szkolne mury dawały dzieciom ogromne poczucie satysfakcji i wiary w to jak dużą wartość mają w ich sercach.

tekst i foto Ewelina Raguza

reklama

reklama