Jeszcze w uszach nam nie przebrzmiała impreza pod hasłem Lęborskie Dni Jakubowe, a już miasto przygotowuje następne atrakcje. 30 sierpnia „Pożegnanie lata”, podczas którego wystąpią m.in.: kabaret Smile oraz zespoły Na szelkach i Zakopower.
Skrócony program „Pożegnania Lata”:
30 sierpnia 2014.
10.00 – LETNIA EKSPOZYCJA AUTO-MOBIL
– Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych
16.00 – Teatrzyk uliczny przy ul. Staromiejskiej/ul. Reja
17.30 – Zespół NA SZELKACH
18.30 – Kabaret SMILE
20.00 – ZAKOPOWER
ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytąMusic Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!
Skład zespołu:
Sebastian Karpiel Bułecka – głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik – głos, altówka;
Wojciech Topa – głos, skrzypce;
Józef Chyc – głos, basy podhalańskie;
Piotr „Falko” Rychlec – instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal – głos, perkusja;
Tomek „Serek” Krawczyk – gitara elektryczna;
Michał Trąbski – gitara basowa
Dominik Trębski – trąbka
KABARET SMILE w składzie: Paweł Szwagier, Michał Kincel oraz Andrzej Mierzejewski.
Zespół NA SZELKACH
Nazwa zespołu jest adaptacją sarkastycznego określenia akordeonu ,,orkiestra na szelkach’’. W swoim repertuarze zespół postanowił wrócić do korzeni w zakresie klasycznych tańców takich jak: tango, walc, polka, czardasz, jak również do tego, co jest kwintesencją muzyki swingującej: twórczości Duka Ellingtona, Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald, Stephane Grapellego, którego z uwagi na instrumentarium zespołu cenimy w najwyższym stopniu. Ich aranże starają się nawiązywać do klasycznych form, w których muzycy podejmują próby odświeżenia ich rytmu i harmonii, starają Staramy się czerpać natchnienie z muzyki opartej na motywach tematów ludowych polskich i węgierskich. Ekspresja i melancholia czardasza pozwala do maksimum wykorzystać brzmienie i możliwości techniczne skrzypiec. Szukamy dobrych dźwięków. Wiele z nich odnaleźliśmy w muzyce zespołu Zakopower. Zespół „Na szelkach