8 marca wszystkie kobiety obchodzą swoje święto również w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku ten dzień czyli Dzień Kobiet obchodzony był z wielkim rozmachem. Wszystkie przybyłe Panie na wejściu witał wójt gminy Wicko – Dariusz Waleśkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Jackiem Stanuchem wręczając im pyszne słodkości w postaci czekolad. Ponad trzystu gości z terenu całego powiatu lęborskiego tego popołudnia zapełniło salę widowiskową w Wicku. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń wszystkim Paniom przez wójta gminy Wicko i Przewodniczącego Rady Gminy Wicko. Następnie występ artystyczny zaprezentował Zespół BEL CANTO pod kierownictwem Elżbiety Mart, działający przy GOKiS Wicko. Można było usłyszeć takie przeboje w wykonaniu zespołu jak „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…”, „Ada to nie wypada” czy choćby „Zimny drań”.
Zespół BEL CANTO, fot. Michał Sałata
Gwiazdą wieczoru był Michał Milowicz, artysta sceniczny oraz aktor filmowy znany z takich filmów jak: „Chłopaki nie płaczą”, „Poranek Kojota” czy z serialu „Sąsiedzi”. Tego dnia zaprezentował program składający się z utworów Elvisa Presleya.
Michał Milowicz, fot. Michał Sałata
Na zakończenie rozdano wszystkim po lampce szampana i wzniesiono toast. Z pewnością była to największa impreza tego weekendu celebrująca Dzień Kobiet w naszym powiecie i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Tekst i fot. Michał Sałata