Lębork24

Linki

Linki

Change text size Save as PDF

Oficjalny serwis Majówki Wilkowskiej

Oficjalny serwis Majówki Wilkowskiej, czyli najlepszej imprezy plenerowej w powiecie lęborskim. Co roku bite rekordy polski, parady motocyklowe, bogaty program imprez, występy gwiazd i wiele, wiele więcej...

 

 

Jan Paweł II - Pomnik papieża w Lęborku

Pragnienie budowy pomnika naszego Wielkiego Polaka zrodziło się w sercach mieszkańców

Powiatu Lęborskiego kilka lat temu, stąd 27 lutego 2012 r. powstał Społeczny Komitet Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II w Lęborku.

Postać Jana Pawła II o wysokości ok. 3,5 metra stanie obok Ronda Jana Pawła II w Lęborku. Będzie wykonana z brązu i posadowiona na niewielkim cokole.

 

 

Lauenburg in Pommern

Strona zawiera materiały związane z Lęborkiem.Stare fotografie z różnego okresu. Archeologia czyli co zostało znalezione podczas wykopalisk. Ciekawe stare budowle, ruiny itp... Zapraszamy do dzielenia się z nami różnymi materiałami archiwalnymi. chętnie je wystawimy na stronie.

 

 

 

 

 

 

 

Przewodnik Łeba

Strona zarówno dla chcących poznać zabytki i historię ziemi lęborskiej. Sporo ciekawych archiwalnych zdjęć, opisów zabytków i historii dotyczących wsi m.in. z gminy Wicko, Nowa Wieś Lęborska i Cewice.

 

 

 

 

Historia Łeby

Z przyjemnością oddaję do Twoich rąk opracowanie historyczne o pięknej, nadmorskiej Łebie i mam nadzieję, że przynajmniej w jakimś stopniu zaspokoi ono Twoją potrzebę wiedzy na ten temat. Łeba jest jednym z miasteczek pomorskich, w dziejach którego narosło wiele zdarzeń, dotychczas nieopisanych w języku polskim. Aż do zakończenia II wojny św. materiały źródłowe i literatura historyczna, były pisane głównie w języku niemieckim. Miasto w całej swojej historii, od nadania praw miejskich w 1357 roku do 1945 roku, łącznie tylko przez kilka dziesięcioleci należało bezpośrednio do Polski.

strony www Lębork
Salon Komputerowy Lębork, ul. Staromiejska 29 - Zamawiaj na www.alsen.pl i odbierz w sklepie bez kosztów transportu - Prowadzimy profesjonalny serwis laptopów, komputerów, telefonów, drukarek oraz regenerację tuszy i tonerów - Kasy fiskalne SPRAWDŹ - Przesyłki kurierskie. Najniższe ceny.