Lębork24

Linki

Linki

Change text size Save as PDF

Oficjalny serwis Majówki Wilkowskiej

Oficjalny serwis Majówki Wilkowskiej, czyli najlepszej imprezy plenerowej w powiecie lęborskim. Co roku bite rekordy polski, parady motocyklowe, bogaty program imprez, występy gwiazd i wiele, wiele więcej...

 

 

Jan Paweł II - Pomnik papieża w Lęborku

Pragnienie budowy pomnika naszego Wielkiego Polaka zrodziło się w sercach mieszkańców

Powiatu Lęborskiego kilka lat temu, stąd 27 lutego 2012 r. powstał Społeczny Komitet Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II w Lęborku.

Postać Jana Pawła II o wysokości ok. 3,5 metra stanie obok Ronda Jana Pawła II w Lęborku. Będzie wykonana z brązu i posadowiona na niewielkim cokole.

 

 

Lauenburg in Pommern

Strona zawiera materiały związane z Lęborkiem.Stare fotografie z różnego okresu. Archeologia czyli co zostało znalezione podczas wykopalisk. Ciekawe stare budowle, ruiny itp... Zapraszamy do dzielenia się z nami różnymi materiałami archiwalnymi. chętnie je wystawimy na stronie.

 

 

 

 

 

 

 

Przewodnik Łeba

Strona zarówno dla chcących poznać zabytki i historię ziemi lęborskiej. Sporo ciekawych archiwalnych zdjęć, opisów zabytków i historii dotyczących wsi m.in. z gminy Wicko, Nowa Wieś Lęborska i Cewice.

 

 

 

 

Historia Łeby

Z przyjemnością oddaję do Twoich rąk opracowanie historyczne o pięknej, nadmorskiej Łebie i mam nadzieję, że przynajmniej w jakimś stopniu zaspokoi ono Twoją potrzebę wiedzy na ten temat. Łeba jest jednym z miasteczek pomorskich, w dziejach którego narosło wiele zdarzeń, dotychczas nieopisanych w języku polskim. Aż do zakończenia II wojny św. materiały źródłowe i literatura historyczna, były pisane głównie w języku niemieckim. Miasto w całej swojej historii, od nadania praw miejskich w 1357 roku do 1945 roku, łącznie tylko przez kilka dziesięcioleci należało bezpośrednio do Polski.

strony www Lębork
POD NASZYM PATRONATEM: I Festiwal Smaków FOOD Trucków (Lębork, pl. Pokoju, 21-22 kwietnia godz. 12-21), Wybory Małej Miss gm. Cewice (Dom Kultury w Maszewie Lęborskim, 21 kwietnia godz. 17), IX Ogólnoposki Festiwal Tańca (Lębork, ul. Piotra Skargi, hala widowiskowa, 27 kwietnia, godz. 10) Przedmajówkowy koncert popowo rockowy (Cewice, Gminne Centrum Kultury, 29 kwietnia godz. 18)