Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Wójt Wicka za dobrą pracę...

Wójt Wicka za dobrą pracę dostał podwyżkę

wyświetlony 8038 razy
Change text size Save as PDF RSS

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Wicku radni zdecydowali o podniesieniu wynagrodzenia dla Dariusza Waleśkiewicza, wójta gminy. Miesięczne wynagrodzenie wójta wzrosło o 867,50 zł i wynosi obecnie 9.577 zł brutto (bez dodatku za wieloletnią pracę).

Dlaczego w czasach ogólnego kryzysu samorządowcy zdecydowali się podnieść wynagrodzenie dla włodarza Wicka? Powodów jest kilka, ale najważniejszym jest to, jak argumentują radni, że wójtowi udało się pozyskać inwestorów i przekonać ich do tego, że w gminę Wicko warto inwestować. Dzięki dofinansowaniom z zewnątrz zakupiono między innymi samochód dla osób niepełnosprawnych, wybudowano sale gimnastyczną przy szkole podstawowej w Maszewku czy wybudowano i wyremontowano kilka kilometrów dróg gminnych.

- Rozpoczynając tę kadencję wójt nie miał zwiększanej pensji, po prostu utrzymał ją na poziomie z lat ubiegłych – mówi Jacek Stanuch, przewodniczący Rady Gminy w Wicku. – Po drugie w tym roku planujemy podwyżki dla całej sfery budżetowej, czyli dla pracowników urzędu gminy, szkół, zakładu komunalnego. Dziwne więc by było, gdyby wszyscy dostali, a osoba, która stara się wypracować dla gminy ten dochód, nie

Podczas sesji przedstawiono dwa warianty uchwały. Pierwszy dotyczył podniesienia wynagrodzenia o 867,50 zł, w drugim kwota ta była nieznacznie większa. Jednak na wniosek wójta przegłosowano tylko jedną propozycję. Przy sesji było obecnych 14 radnych, 12 było za podniesieniem wynagrodzenia, 2 się wstrzymało.

Wynagrodzenie wójta gminy Wicko wynosi:

Wynagrodzenie zasadnicze - 5.650 zł + 9 proc. za wieloletnią pracę

Dodatek funkcyjny – 1.850 zł

Dodatek specjalny – 2.077 zł

Łącznie – 10.085,5 zł brutto

(rak)

22 komentarzy:
gość pisze:
13:29 13.07.7903 r.

wstyd!!!!! mało zarabiał wiec trzeba podnieść...ja rozumiem żeby dostawał 2 tyś miesiecznie pensji to można podnieść ale przy takich kwotach jeszcze mu podnosić!!!!

ja pisze:
13:29 13.07.7090 r.

A sala gimnastyczna w Maszewku była już w budowie, gdy szanowny wójt przejmował władzę w gminie! Dać mu jeszcze samochód służbowy i prywatnego kierowcę jak w NWL, a już żadnego telefonu od mieszkańców nie odbierze... a Ci wszyscy radni to dupolizaje!!

Jakub pisze:
13:29 13.07.3247 r.

Masz kiepskie wiadomości wieśku, psioczyć potrafisz ale nie dostrzegasz tego co zrobił dla gminy w bardzo krótkim czasie inni wójtowie mogli by się od niego wiele nauczyć nie wspominając o samym Staroście. Jest to młody, energiczny i dbający o gminę człowiek gdyby byli tylko tacy urzędnicy to w całym kraju żyło by się nam lepiej. Wypromował gminę, organizuje szereg inwestycji, dba o dotacje unijne itp. itd zresztą szkoda się rozpisywać bo kiedy ktoś jest zawistny i zaślepiony to i tak będzie wygadywał farmazony!

lolek pisze:
13:29 13.07.5220 r.

Moim zdaniem to jeden z niewielu samorzadowcow, ktory na ta podwyzke sobie zapracowal. Spojrzcie jak wygladala gmina zanim pojawil sie tam wojt Walaskiewicz. Mlody gosc z otwartym umyslem, nie bojacy sie wyzwan. W gminie pojawili sie inwestorzy, sa nowe inwestycje tylko sie cieszyc. Wspolprace z wojtem bardzo chwala sobie przedsiebiorcy. Szkoda ze na leborskim podworku nie ma sie czym pochwalic.

same zło pisze:
13:29 13.07.2017 r.

To co teraz zarabia wójt Wicka, to i tak nadal mniej niż to co dostaje starosta lęborski, a porównywać jednego do drugiego nawet nie ma co. Wójt Wicka działa, nowe pomysły, nowe inwestycje. Wszystkiego dopilnuje a przy każdej robocie jest osobiście. Za kasą i do Gdańska i do Warszawy jeździ. Starosta, ech o jego pracy nawet się nie wypowiadam, bo szkoda słów - więc zgadzam się, jaka praca taka płaca.

Chyba czas panie starosto zmniejszyć sobie pensyjkę, bo za pana pracę nie należy się te chyba ponad 12 tys. zł

HAHAHA pisze:
12:09 26.02.2012 r.

Piszesz o tym staroście u którego powstała toaleta przy biurze???/ HA, ha,ha,. Ciekawe , czy mu pomogła lepiej wykonywać obowiązki.

eryk pisze:
13:29 13.07.594 r.

kpiona zeby wojtt tak malej gminy dostawał taka kase to skandal on dostaje tyle kasy co prezydent 100 tys słupska na przyklad

same zło pisze:
13:29 13.07.9871 r.

Prezydent Słupska robi inwestycje, ale biorąc kredyty. Wójt Wicka robi inwestycje zdobywając pieniądze z zewnątrz, a nie zadłużając gminę. Jak myślisz kto lepiej pracuje i komu należy się większa pensja? W dzisiejszych czasach włodarz gminy musi być dobrym managerem i za to powinno mu się płacić, a nie za to, że jest bo jest, albo ma 10.000 czy 100.000 tys. ludzi pod sobą.
Nawet jak pan redaktor pisze "Dlaczego w w czasach ogólnego kryzysu samorządowcy zdecydowali...." odpowiedź jest prosta - za dobrą pracę.

ja pisze:
13:29 13.07.9921 r.

http://www.bip.wicko.pl/#Z2V0Q29udGVudCgxMTA0KQ== Tu jest oświadczenie majątkowe szanownego wójta, pewnie brakuje mu na te wszystkie kredyty, zwłaszcza frank go pewnie "pogrążył" w zeszłym roku.
"Po drugie w tym roku planujemy podwyżki dla całej sfery budżetowej, czyli dla pracowników urzędu gminy, szkół, zakładu komunalnego. Dziwne więc by było, gdyby wszyscy dostali, a osoba, która stara się wypracować dla gminy ten dochód, nie" Tylko dlaczego, jak taki dobry wójt, nie zaczął najpierw od tych swoich owieczek, tylko od siebie?? To jest jego obowiązek, że ma uczciwie pracować, a nie jego zachcianka!!

Mateusz pisze:
13:29 13.07.4004 r.

Jeden z najlepszych włodarzy. Hejterom dziękujemy.

Bubu pisze:
14:50 13.07.9288 r.

Przestań już nabijać mu punkty. Ludzie widzą co się dzieje.

Maciej Hensoldt Radny Gminy Wicko pisze:
13:29 13.07.9328 r.

Witam. Niestety, decyzja o przyznaniu podwyżki Panu wójtowi leży w gestii Rady Gminy. Nie ukrywam, iż inicjatorem tej podwyżki była m.in. moja osoba. Jeżeli już ktoś chce wylewać swoje żale na wójta, to uzasadnionym byłoby wylewanie ich na mnie. To ja dążyłem do tego, aby uchwała trafiła pod obrady poszczególnych komisji i w efekcie na sesje rady gminy. Na tejże sesji uzasadniłem powód, dla którego takowa podwyżka ma rację bytu. Wspomniałem m.in. o pozyskanych darowiznach przez naszego włodarza od roku 2008, a mianowicie: w gotówce 1 mln 170 tyś. zł i w formie darowizn rzeczowych około 2 mln 870 tyś. zł. Razem jest to niemała kwota ponad 4 miliony zł. Myślę, że mało kto może pochwalić się takim osiągnięciem.
Pozdrawiam
Maciej Hensoldt
Radny Gminy Wicko

xxx pisze:
21:27 26.02.2012 r.

Czemu niestety?? Dla mnie jest oczywiste , że starania i dobre efekty starań należy nagradzać. Dobrze jak jest to doceniane, gorzej jak nie. No, ale jeszcze się taki nie narodził co by wszystkich zadowolił.

JJJ pisze:
14:50 13.07.9467 r.

Wszyscy sąsiedni włodarze tak samo robią więc nie jest ta praca wójta takim wielkim osiągnięciem. A za to bierze wcale niemałe pieniądze.

Marek pisze:
13:29 13.07.6156 r.

Dziękujemy Panie Macieju. Jak dla mnie wszystko w temacie.

Jakub pisze:
13:29 13.07.9275 r.

Ludzie! Wyjdźcie z lasu!
Zobaczcie ile Wójt robi dla gminy Wicko. Sam mieszkam w gminie Nowa Wieś i zazdroszczę tym, którzy mieszkają w gminie Wicko. Gmina się prężnie rozwija. Czemu? Bo mają świetnego wójta. Jak zasłużył, to nagroda powinna być jak najbardziej. I jak będzie pracował jeszcze lepiej to znów dałbym nagrodę. Ten Wójt nie siedzi tylko w fotelu, ale wychodzi do ludzi! Reprezentuje gminę wręcz wyśmienicie.
Panie Wójcie! Gratuluję Panu sukcesów i życzę wielu sukcesów!
A Panu Maciejowi gratuluję wyjścia z inicjatywą nagrodzenia wójta!

Lila pisze:
14:50 13.07.384 r.

Gmina sie rozwija ? Czy ty rozumiesz to, co Piszesz ? Glosuj u siebie za budowa wiatrakow a jak je wybuduja to zobaczysz co ludzie zyskaja ..... podwzki podatkow

Adrian pisze:
13:29 13.07.1063 r.

Nooo Panie Maćku, taka odweaga. Widząc ile jadu jest w niektórych wypowiedziach, a Pan tutaj z Imienia i Nazwiska. Szacun. Teraz tylko czekać, jak zaczną Pana opluwać. Ja ze swojej strony chylę czoło przed Panem, przed wójtem również. Nie wiedziałem, że aż tak zasłużył się dla naszej gminy, tyle pozyskanych funduszy, no, no, super.

Wacek pisze:
19:55 15.03.2012 r.

A propo...festynów,dróg..rzeczywiście jest postęp i to widać.Ale czy to jest cos nadzwyczajnego,w końcu wypłatę się bierze,inwestycje sa robione z naszych pieniędzy publicznych fundusze unijne sponsorzy a teraz mamy dobrego strategicznego sponsora jakim jest Tauran-wiatrraki,które początki sięgają 10 lat temu i niedługo pierwsze wiatraki będzie widać,po dziesięciu latach czyli zasługa wielu.Pieniądze no cóż-wójt lobbuje i kieruje które inwestycje i gdzie wykonujemy,oczywiście pod ''okiem rady''ale toon rozdaje karty.npPozyskał pieniadze z wiatraków 300tys.i przekazał na salę w Maszewki,pozyskał-to takie slowo dla mnie dziwne-jest w pracy i tyle.np.pozyskał pieniądze i przekazał na drogę z Charbrowa do Wrześcia..oczywiście wielu jast zadowolonych..ale równie mógł te pieniądze gdzie indziej przekierować i udowadniac jak to czy tamto jest potrzebne ale w innym miejscu-mógłbym wiele takich miejsc wskazać, gdzie te pieniadze przekierowac i również tam inwestycje może bardziej były potrzebne.Projekt -ktoś napisał ,gdzięś pojechał-fajnie- jest w pracy ,za to ma płacone ,delegacje bierze ,uczestniczy w róznych szkoleniach na koszt państwa ,jeszcze jakieś zdjęcie w lokalnej gazecie no i jak my się staramy .
Radni-no cóz trochę powinni zejść z diety-są jedne z najwyższych w kraju jeśli
chodzi o takie gminy,w niektórych miastach powiatowych nie maja takich diet.Ładnie sie pomaga z nieswoich pieniędzy-a tu taki kryzys.Festyn -no cóż ,widocznie ludzie to lubią,myslę że wszyscy lubimy się bawić a jaką reklamę to robi i kampanie.........oj długo jeszcze by pisać.....

wacek pisze:
18:28 17.03.2012 r.

A jak się ma dofinansowanie szkół dla'' gminy wicko'' w kwocie ponad 1 mln.zł na ponad 2 lata dla mieszkańców Zarnowskie i Nowęcina też z Gminy Wicko....Wiemy że chodzimy do innej szkoły....etc......

Stefan pisze:
13:35 13.07.623 r.

A teraz powiedzmy głośno i wyraźnie ile podwyżki dostał najmniej zarabiający pracownik naszego Urzędu Gminy w Wicku? Czy ktoś z urzędasów czy radnych raczy odpowiedzieć?

Stefan pisze:
19:04 10.08.2012 r.

Dziękujemy za odpowieź


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24