Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zatrzymano złodzieja...

Zatrzymano złodzieja przesyłek kurierskich

wyświetlony 5287 razy
Change text size Save as PDF RSS

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z pomocą f-szy ruchu drogowego zatrzymali w pościgu 29-letniego mieszkańca Lęborka, jednego z dwóch sprawców, którzy z samochodu firmy kurierskiej skradli 2 paczki o wartości 600 zł. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

We wtorek ok. godz. 14:30 pracownik firmy kurierskiej podjechał pod jeden z budynków w Lęborku by dostarczyć zamówioną przesyłkę. Gdy czekał w aucie na adresata, podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy wyraźnie szukali zaczepki. Chcieli papierosy, potem pieniądze na alkohol. Raptem otworzyli klapę z tyłu samochodu, wyjęli z niego 2 paczki o wartości ok. 600 zł i uciekli. Kurier natychmiast zadzwonił na policję. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Kurier przekazał f-szom rysopisy sprawców. Chwilę później policjanci zauważyli na pobliskiej ulicy jednego z mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go w pościgu i odzyskali jedną ze skradzionych paczek. Jak się okazało złodzieje skusili się na fototapetę. Jeden ze sprawców, 29 letni lęborczanin usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Personalia drugiego sprawcy są policjantom znane. Zatrzymanie go jest kwestią czasu.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24