Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Nowy komendant policji w...

Nowy komendant policji w Łebie (filmik)

wyświetlony 6587 razy
Change text size Save as PDF RSS

W czwartek, 1 grudnia o godz. 10 w budynku Biblioteki Miejskiej w Łebie odbyło się oficjalne przekazanie Komisariatu Policji w Łebie pod władanie nowego Komendanta. Od dzisiaj szefem policji w Łebie jest nadkom. Marek Kwaśniak. Nowy Komendant ma 50 lat i jest policjantem od 1991 roku. Swoją przygodę z Policją rozpoczął od służby patrolowej poprzez wydział dochodzeniowo-śledczy, a od 2006 roku do wczoraj obejmował stanowisko kierownicze w lęborskiej komendzie jako Kierownik Zespołu do Spraw Walki z Przestępczością Gospodarczą. Nowy Komendant posiada wykształcenie wyższe a szlify oficerskie zdobył w roku 1998 kończąc Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Zmiana na stanowisku szefa policji w Łebie była konieczna z uwagi na długą absencję chorobową poprzedniego komendanta, kom. Jacka Krauza. Kandydatura nadkom. Marka Kwaśniaka została wyłoniona w wyniku konkursu ogłoszonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku – mł.insp. Jacek Partyka wierzy, w oparciu o dotychczasowy staż i doświadczenie służbowe, że nowy szef Policji w Łebie bez większego problemu poradzi sobie z nowym wyzwaniem jakim jest kierowanie większym niż dotychczas zespołem ludzi – policjantów Komisariatu Policji w Łebie oraz specyfiką służby w nadmorskiej jednostce.

W KP Łeba zmienił się również, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku w oparciu o opinię nadkom. Marka Kwaśniaka, Kierownik Ogniwa Prewencji, funkcję tą będzie pełnił asp. Marek Baranowski a dotychczasowy Kierownik – podkom. Bartosz Budkowski zastąpi nadkom. Marka Kwaśniaka w Zespole ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą.

red

 
1 komentarzy:
marek pisze:
19:21 01.12.2011 r.

Gratuluje i życzę powodzenia Panie Marku.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24