Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Ogólnopolski Konkurs...

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego w Lęborku – nietypowe ogłoszenie wyników

wyświetlony 1011 razy
Change text size Save as PDF RSS

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego organizowany w Lęborku to znaczące wydarzenie literackie w skali krajowej. Począwszy od pierwszej edycji, która odbyła się już w 1985 r., konkurs nabierał prestiżu i brało w nim udział coraz więcej uczestników - nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Niestety w tym roku ominie nas tradycyjna gala, a wyniki zostaną ogłoszone tylko przez internet.

Rezygnacja z uroczystego zakończenia konkursu i wręczenia nagród laureatom przy publiczności wynika oczywiście z sytuacji pandemicznej w kraju i wprowadzonych obostrzeń. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku poinformowała na swojej stronie internetowej, że tradycyjna gala finałowa musiała zostać odwołana. Jednak ogłoszenie rozstrzygnięcia konkursu nastąpi zgodnie z planem 27 listopada 2020 r. - wyniki zostaną podane na profilu facebookowym biblioteki. Wszyscy zainteresowani będą więc mogli poznać wyniki w tym samym czasie, od razu po ich ogłoszeniu.

Żeby jednak tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku nie przeszedł bez echa, biblioteka przygotowała też szereg wydarzeń towarzyszących. Już od 14 listopada instytucja prezentuje na Facebooku różne ciekawostki związane z historią konkursu. Każdego dnia możemy tam zobaczyć posty ze zdjęciami i materiałami, które dotyczą poszczególnych edycji literackiej imprezy w Lęborku. Obszerny materiał ikonograficzny przedstawiający genezę konkursu, jego przebieg oraz mnóstwo ludzi, którzy w jakiś sposób byli i/lub są związani z wydarzeniem udostępniane będzie online od 14 do 27 listopada 2020 r. Organizatorzy konkursu przypomną nam w ten sposób laureatów różnych edycji konkursu w Lęborku czy młodzież, która przygotowywała przedstawienia podczas Turnieju Jednego Wiersza. Możemy też liczyć na mnóstwo ciekawostek związanych z konkursem, np. dotyczących tego, z jak odległych miejsc naszego globu nadsyłano na konkurs w Lęborku teksty literackie.

Organizatorami konkursu jest: Burmistrz Lęborka i Rada Miejska w Lęborku, Zarząd i Rada powiatu lęborskiego, Oddział Miejski Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lęborku, Zarząd Główny oraz Oddział w Lęborku Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku i Lęborskie Centrum Kultury Fregata.

Więcej szczegółów na temat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku oraz informacje o patronie konkursu można przeczytać pod tym linkiem. Z kolei laureatów poszczególnych edycji konkursu można sprawdzić tu.

Biblioteka w Lęborku i organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają na facebookowy profil biblioteki i śledzenie aktualnych informacji o konkursie.


 

2 komentarzy:
J pisze:
17:18 04.12.2020 r.

Szkoda Panie Adamie, że portal pada. Ale rozumiem, że za miskę ryżu tego się nie zrobi. Dziękuję. Fajnie się tu zaglądało.

Mietek pisze:
07:22 06.12.2020 r.

Ktoś był zawistny ,że prawda się ukazywała ale jeszcz niedługo nieudacznicy i .... odejdą.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24