Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Lęborski wieżowiec w ogniu

Lęborski wieżowiec w ogniu

wyświetlony 6444 razy
Change text size Save as PDF RSS

 Jeszcze nie został wybudowany a już wzbudza emocje. Najwyższy budynek mieszkalny w Lęborku, 8 piętrowy wieżowiec przy ul. Mireckiego przyciąga wzrok. Dzisiaj przyciągał jeszcze mocniej, bo wiele osób obserwowało, jak budynek płonie

Jednak to nie sam budynek się palił. Obiekt nie został jeszcze wybudowany, więc nie miałoby co się zapalić. Jednak prawdopodobnie w wyniku nieostrożności jednego z pracowników budowlanych zapalił się styropian, który przechowywano na dachu.

- Nie mieliśmy problemów z ugaszeniem obiektu – informuje Piotr Krzemiński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. – Musieliśmy radzić sobie w każdych warunkach. Tak samo mogłaby palić się wieża kościelna któregoś z kościołów, czy wtedy też ktoś się by pytał, jak sobie radzimy.

Straty materiałów budowlanych nie zostaje oszacowane. Sam budynek nie doznał szkód.

KOREKTA.

Po zakończeniu akcji gaśniczej, zaczęto szacować straty. Okazało się, że oprócz spalenia się materiałów budowlanych doszło do pożaru w szybie technicznym, na długości 5 kondygnacji. W szybie znajdowały się przewody elektryczne, hydrauliczne i pompy. Właściciel budynku oszacował, że w wyniku tego pożaru mógł ponieść straty nawet w wysokości miliona złotych.

Czytaj również: Marzec 2018 r. Rozpoczela_sie_budowa_pierwszego_apartamentowca_

Adam Reszka

10 komentarzy:
Cygan z Torunia pisze:
20:11 14.08.2020 r.

Może to podpalił jakis poseł ,za to ,że dostał za mała podwyżke i tak powiem.

Kris pisze:
22:05 14.08.2020 r.

Kurwa... Kto to pisze

OLO pisze:
07:42 15.08.2020 r.

"wiele osób obserwowało, jak budynek płonie"
sekunda póżniej : "Jednak to nie sam budynek się palił,Obiekt nie został jeszcze wybudowany, więc nie miałoby co się zapalić."

kto pisze te artykuły ?

Iii pisze:
08:36 15.08.2020 r.

"Wież kościelna".... kur.... to nie lepiej wieża kościoła?

czytam więc rozumię pisze:
14:32 23.08.2020 r.

A może przeczytaj ze zrozumieniem, całe zdanie brzmi: "Tak samo mogłaby palić się wieża kościelna któregoś z kościołów, czy wtedy też ktoś się by pytał, jak sobie radzimy."

Po twojemu zdanie brzmiałoby tak: "Tak samo mogłaby palić się wieża kościoła któregoś z kościołów, czy wtedy też ktoś się by pytał, jak sobie radzimy."

Masło maślane prawda?

I do pana wyżej: zapewne chodzi o użycie słowa budynek, że tonie budynek, bo nie wybudowany. I znów proszę przeczytać pierwsze zdanie: "Jeszcze nie został wybudowany a już wzbudza emocje." ale co autor miał napisać, jak nie budynek? Takie coś co robią tam przy ul. Mireckiego się paliło? Tak byłoby lepiej?

Marcin pisze:
09:00 15.08.2020 r.

Celowe podpalenie aby otrzymać pieniądze z ubezpieczenia. Szkoda wycenione na milion a budynek wybudowany za 500 tys. Deweloper nie ma pieniędzy na dokończenie budynku. Kombinuje jak może a budowa małego bloku trwa już tyle lat. No cóż. Tonący brzytwy się chwyta

cccc pisze:
10:31 18.08.2020 r.

Święta słowa!

Lord pisze:
19:07 15.08.2020 r.

Tak jak sądziłem raczej musiało się zapalić, te kable i przewody i pompy na 15 m szybu warte 1mln - śmiechu warte - kasa, kasa, kasa :)

Jureczek pisze:
10:20 16.08.2020 r.

Nie chciałbym w tym budynku mieszkać. Przy samych torach i to jedyny budynek tylo kondygnacyjny. Osiem pięter to jak na Lębork jest prawie jak Pałac Kultury. Tym pożarem mam ndzieję że zajmie się prokuratura.

Pioter pisze:
12:36 16.08.2020 r.

Ponoć nowoczesny A obklejony najtańszym styropianem.
Najtańszym kosztem robią i najtańszymi materiałami a stawki takie za metr sobie życzą jakby z nowoczesnych.
Dodatkowo reklama zrobi swoje.
Ludzie nim wydacie swoje oszczędności na paryactwo i brzydactwo z trąbiącymi pociągami dwa razy się zastanówcie.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24