Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Policjanci sprawdzą, czy...

Policjanci sprawdzą, czy turyści noszą maseczki

wyświetlony 1288 razy
Change text size Save as PDF RSS

Lęborscy policjanci przypominają, że w związku z panującą epidemią COVID – 19, nadal aktualne pozostają niektóre z wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze cały czas zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy Łeby, turyści oraz wszystkie osoby przyjezdne przestrzegają obowiązujących zasad. Jutro na ulicach Łeby pojawi się więcej patroli w związku z działaniami mającymi za zadanie przypomnienie obowiązujących zasad i ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa.

Poluzowanie obostrzeń nie oznacza, że koronowirus nie grozi już nikomu. Przyzwyczajamy się do życia obok doniesień o dalszych zachorowaniach, a zachorować może każdy z nas. Coraz częściej w sklepach pojawiają się osoby, które nie noszą maseczek w ogóle. Inni, jeśli już je noszą, zakładają je nieprawidłowo, nie zasłaniając nosa. Jutro na terenie Łeby przeprowadzone zostaną kolejne wzmożone działania przypominające odwiedzającym turystom oraz mieszkańcom o obowiązujących zasadach i ograniczeniach w związku z epidemią wirusa Covid-19. Mundurowi zwracać uwagę będą nie tylko na przestrzeganie nakazu noszenia maseczek, ale czy także, czy właściciele lokali gastronomicznych stosują się do obowiązujących zasad dotyczących m.in. odległości między stolikami, przebywania w nich określonej ilości osób czy bezkontaktowego wydawania zamówień.

Policjanci nie przejdą obojętnie także obok osób zakłócających spokój i porządek publiczny, wobec których obowiązuje ich zasada „zero tolerancji”.

Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej. Wszystkie informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie rządowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

KPP Lębork

16 komentarzy:
Natalia pisze:
20:49 29.07.2020 r.

Zapraszam do sklepów w Mostach tam prawie nikt nie nosi maseczek!

Jagna pisze:
22:03 29.07.2020 r.

A czy pani wie że maseczki szkodzą naszemu zdrowiu osoby zdrowe nie powinny nosić tego dziadostwa i pytanie gdzie ten wirus jest chyba u was w mostach

Misiek pisze:
22:16 29.07.2020 r.

A skąd Pani wie, gdzie jest, a gdzie niema wirusa! Przecież niektórzy przechodzą bezobjawowo!

Wojtek pisze:
22:31 29.07.2020 r.

Pani Jagno, może i maseczki szkodzą zdrowiu,podkreślam może, bo ja noszę i nie narzekam, ale wolę je nosić niż mieć koronawirusa.

Jan pisze:
17:59 30.07.2020 r.

Pani Jagno. Proszę o jakieś dowody poparte badaniami, a nie wyczytane w necie, albo jedna pani drugiej pani.

Mietek pisze:
20:58 29.07.2020 r.

Policja powinna zrobić porządek z pijaczkami w parku Michalskiego załatwiają swoje potrzeby bez skrępowania tam gdzie stoją ,wymiociny pod drzewami. Po alkohol pijani przez ulicę demonstracyjnie powolutku i myk już w sklepie..A sprzedawca udaje ,że niewidzi pijanego tylko trzeżwego.Trzy sklepy obok siebie z alkoholem cały park opanowany przez pijaków.Czy płacą za sprzątanie parku ,nie za dużo alkoholu w jednym miejscu kto w końcu zrobi porządek w tym miekscu .Zabrać koncesje za spredaż alkoholu pijanym .niech z innego miasta przyjedzie Policja i zrobi porządek.

Ulek pisze:
06:58 30.07.2020 r.

A co policja może zrobić? Usunąć obywatela z parku nie może, bo to też człowiek tak jak Ty i ma prawo tam przebywać tak jak Ty. A to, że pije. Każdy może się pogubić. Mandat takim osobom za popełniane wykroczenia? Oni to mają gdzieś, bo i tak nie zaplacą, a nie ma im z czego ściągnąć. I tyle.

Konrad pisze:
10:36 30.07.2020 r.

No Ulek jesteś znawcą prawa i pewnie medycyny jak większość Polaków. A o karze zastępczej aresztu za wykroczenie słyszałeś? Do 30 dni. Wystarczy złożyć wniosek do Sądu. Tylko komu się chce? Jest z tym trochę roboty.

Ulek pisze:
12:20 30.07.2020 r.

Do miecza klękaj

Ola pisze:
10:19 30.07.2020 r.

Odpowiada Ci jak szczają srają rzucają butelki i puszki za siebie , bo mnie nie .jak można pijanemu sprzedawać alkohol ,zabierz tych swoich obywateli do domu i chlejcie razem.

Tia pisze:
13:57 30.07.2020 r.

hehe...Sądy umarzają mandaty a policja łapie...komu wierzyć...?? Policjanci powinni udać się do miejskiego szpitala i tam karać personel, który sobie śmiga po zakupy na rynek bez maseczek i rękawic po czym dalej hulają po szpitalu...zastanawia mnie tylko ilu już ma powikłania od noszenia tych masek?? nie ma to jak delikatnie wytępić ludzi po przez duszenie...a co do policji to bym proponował naprawdę zająć się bardziej przyziemnymi sprawami...bo na mieście maja zaległości i to bardziej wymagającej interwencji...

MAX pisze:
16:00 30.07.2020 r.

Skoro tak bardzo zazdrościsz personelowi szpitala , tego jak Ty to nazywasz hulańca ,to może zamienisz się z nimi i wtedy pogadamy.No tak łatwo komuś coś wytykać ,samemu tego nie przestrzegając.

Roman pisze:
16:45 30.07.2020 r.

Po co stajesz w obronie tych co im de y rosna od tych pobieranych czekoladek? Może sam tam pracujesz i łoisz jednego i drugiego pacjenta a wyznawcą wszystkiego jest to; szanuj bliźniego i koszule jego ,zdejmiesz z jednego bierz sie za drugiego .

Ewa pisze:
16:52 30.07.2020 r.

A Ty Romuś już się nieźle "nałoiłeś" że takie bzdury piszesz?

Tia pisze:
17:17 30.07.2020 r.

MAX...no masz racje...nie przestrzegam...pseudo nagonki nigdy nie stosowałem...a zamieniać się z nimi nie muszę...ani ich nie wywyższam...taki zawód wybrali i za to pobierają odpowiednie wynagrodzenie...podałem tylko przykład miejsca gdzie powinna być kontrola...ponieważ potrafią zgnoić pacjenta za brak maseczki itp...lekarze, sanitariusze oraz pielęgniarki mają pacjentów w Lęborskim szpitalu za ludzi "szmaciarzy" i powiedzmy niech to słowo będzie lekkim nazewnictwem...to co tam się wyprawia z ludźmi przez personel nadaje się tylko pod Sąd...i to ten sam personel gdy jest upomniany w innym miejscu o stosowanie się do zaleceń potrafi zrobić zadymę o to że się nie stosuje...a takich przykładowych miejsc gdzie człowiek jest poniżany przez innych bo są bez przysłowiowej maseczki jest wiele w Lęborku...ale jeśli TY MAX masz taki tok myslenia to współczuje...musi Ci być z tym strasznie ciężko...

Max pisze:
17:32 30.07.2020 r.

Nie musisz współczuć, poprostu drugi raz pomyś, zanim coś napiszesz! Komentarze Twoje są bez sensu i składu już nie mówię o interpunkcji czy dużych literach!


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24