Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Obchody Święta Policji w...

Obchody Święta Policji w lęborskiej komendzie

wyświetlony 788 razy
Change text size Save as PDF RSS

Dzisiaj w lęborskiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W Sali odpraw lęborskiej komendy odbyła się uroczysta akademia, w której trakcie mundurowi odebrali awanse i odznaczenia. W tym roku podczas uroczystego apelu awansowanych na wyższe stopnie zostało 34 policjantów.

W wydarzeniu brała udział Pani Starosta powiatu lęborskiego Alicja Zajączkowska oraz Wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski, którzy jako zwierzchnicy z ramienia samorządu terytorialnego przekazali komendantowi i policjantom podziękowania za służbę i pogratulowali awansów.
Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer przekazał również podziękowania przedstawicielom lokalnych władz oraz przedstawicielom instytucji współpracujących z policją za ich zaangażowanie we wspólne budowanie bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Szczególne podziękowania skierował do Burmistrza miasta Łeby oraz Wójta gminy Wicko, za wsparcie finansową pomocą w celu wzmocnienia sił policyjnych w trakcie sezonu letniego. Dzięki tej pomocy na sezon letni Komenda Powiatowa Policji w Lęborku została wzmocniona o 20 policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, szczególnie w ostatnim okresie, w którym na policjantach spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID-19.

KPP Lębork

3 komentarzy:
sbrjmm pisze:
22:08 28.07.2020 r.

czy można liczyć na jakiś artykuł na temat nowego dyrektora w SP Wicko???

nie pisze:
09:21 30.07.2020 r.

Ale reklama :) Na mszy w ogłoszeniach powiedzą. Wicko - dno w związku z niska frekwencją na wyborach.

tia... pisze:
13:59 30.07.2020 r.

trzech policjantów jest blisko siebie i to bez masek...dobre...a ponoć mają karać...


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24