Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Budowa drogi S6 zgodnie z...

Budowa drogi S6 zgodnie z planem. Nieprawdziwe informacje w mediach!

wyświetlony 1702 razy
Change text size Save as PDF RSS

W lokalnych mediach pojawiły się nierzetelne informacje, które wprowadzają mieszkańców Pomorza w błąd. Portal Gryf24.pl w dzisiejszym artykule "Nie będzie słupskiego odcinka S6" błędnie informuje czytelników, że "pryska sen o budowie całości trasy S6". Budowa jest niezagrożona i odbywa się zgodnie z planem. Co więcej – dzięki przyjętej w czerwcu przez Rząd RP uchwale gwarantującej finansowanie ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, kolejne odcinki drogi powstaną szybciej niż w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), a także finalny koszt ich realizacji będzie mniejszy. Odwołany stary przetarg to jedynie element proceduralny – w związku ze zmianą formuły finansowania, musi być rozpisany nowy przetarg, który będzie ogłoszony jeszcze w tym roku. Jego realizacja zapewni szybsze zbudowanie drogi

- Takie artykuły to manipulacja, która sieje zamęt i wprowadza mieszkańców w błąd. Nie mogę pozwolić aby tak nierzetelne informacje przedostawały się do opinii publicznej. Stąd wyraźne zdementowanie tej informacji. Redakcja portalu nawet nie skontaktowała się ze mną w tej sprawie. Zawsze służę odpowiedzią na pytania – w tym dotyczące naszego regionu podkreślił  rzecznik rządu Piotr Müller.

S6 sfinansowana ze środków budżetu państwa

W czerwcu Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie zwiększenia wydatków na Program Budowy Dróg Krajowych o ponad 21 mld zł. Z tego blisko 10 mld złotych pokryje budowę prawie 150 kilometrów trasy ekspresowej S6 na odcinkach Lębork-Bożepole Wielkie, Słupsk-Lębork, Koszalin-Sławno-Słupsk oraz obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Całość drogi zostanie sfinansowana ze środków krajowych, a nie jak pierwotnie zakładano w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki temu inwestycja będzie zrealizowana szybciej.

Formalności związane ze zmianą finansowania

W celu przyśpieszenia budowy trasy S6 Rada Ministrów podjęła decyzję o zmianie sposobu finansowania inwestycji z partnerstwa publiczno-prywatnego na całościowe finansowanie ze środków budżetu państwa. W związku z tym powstała konieczność rozpisania nowego przetargu, który będzie ogłoszony jeszcze w tym roku.

Cztery odcinki inwestycji

Inwestycja podzielona jest na cztery odcinki:

  • Lębork-DK6 (Bożepole Wielkie):  22 km-  blisko 1, 4 mld zł
  • Słupsk-Lębork: 49,6 km- blisko 2, 9 mld zł
  • Koszalin-Sławno-Słupsk: 46,2 km- 2, 6 mld zł
  • Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: 31,7 km- 2, 2 mld zł

Łącznie będzie to blisko dodatkowych 150 kilometrów trasy, która będzie w całości sfinansowana ze środków budżetu państwa. Krajowy Fundusz Drogowy przeznaczy dodatkowe ponad 9, 8 mld zł.

S6- droga ekspresowa wzdłuż Bałtyku i obwodnica Trójmiasta

Droga ta zwiększy spójność sieci dróg krajowych, a przede wszystkim ułatwi komunikację zarówno mieszkańcom, jak i turystom. S6 jest najważniejszą trasą drogową Pomorza. Budowa ma ogromne znaczenie w połączeniu największych miast Polski Północnej m.in. Szczecina, Gdańska, Gdyni.

red

10 komentarzy:
Nie byle jaki pisze:
15:32 22.07.2020 r.

A Gdzie odcinek Lębork- Bożepole Wielkie?

adams pisze:
18:28 22.07.2020 r.

Poczytaj dokladnie to sie dowiesz.

XXX pisze:
22:15 22.07.2020 r.

Inwestycja podzielona jest na cztery odcinki:

Lębork-DK6 (Bożepole Wielkie): 22 km- blisko 1, 4 mld zł

Wojtek pisze:
19:13 22.07.2020 r.

Jak zobaczę koparki, spychacze itd. w akcji, to uwierzę. Fakty są takie, że przez 5 lat nie zrobiono nic, poza bałamutnymi tłumaczeniami.

Róża pisze:
21:15 22.07.2020 r.

Bardzo dobrze od Gdańska do Szczecina platfusy powinni jeździć taczkami na żelaznych kolach PO kocich łbach za ich ciemnote polityczną. Niech zyje słońce Peru i jego Nowak z zegarkami .

Rumun pisze:
21:42 22.07.2020 r.

Niedługo dzięki rządom Pis-u wszyscy bedziemy tak jeździć...
To nie słońce Peru zabrało kasę na budowe S6, tylko taki facet co dzieli swoje życie z pewnym kotem.

Yzz pisze:
13:49 23.07.2020 r.

Najlepiej czułyby sie zakonnice gdyby po kocich łbach jeździły sobie na rowerach ,ale bez siodełka.

Romek pisze:
10:43 30.07.2020 r.

a Tobie Różo życzę bezpłatnego biletu na prom budowany w Szczecinie, który już miał być zbudowany. Na prom dojedziesz jednym z miliona samochodów elektrycznych, jeżeli po drodze nie spotkasz kolumny pojazdów rządowych, które nie są odpowiednio oznakowane.

zen pisze:
00:00 23.07.2020 r.

Oby ta droga jak najszybciej powstała. Tymczasem dzisiaj sprawa posunęła się naprzód.

MI: S6 z rządowym finansowaniem
PAP - Biznes
22 lip 2020, 22:27


22.07.2020, Warszawa (PAP) - W czerwcu 2020 r. rząd zdecydował o powrocie do tradycyjnej ścieżki realizacji trasy S6, co pozwoli na szybsze przetargi niż w formule ppp - podało w środę Ministerstwo Infrastruktury. Na budowę S6 przeznaczono dodatkowo 9,1 mld zł - przypomniało MI.
Jak zaznaczyło ministerstwo w komunikacie, środki na budowę S6 będą pochodziły z Krajowego Funduszu Drogowego. Planowane jest wystąpienie o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach nowej perspektywy finansowej.

Przetargi na większość ww. odcinków zostaną uruchomione jeszcze w tym roku, co pozwoli na udostępnienie trasy kierowcom w 2025 roku - podało też MI.(PAP)

Wojtek pisze:
06:28 23.07.2020 r.

Nic nowego się nie wydarzyło. PAP powtórzyła jedynie, co rząd (podobno) zrobi w jakieś tam przyszłości. Kto wie, co przyjdzie Adamczykowi do głowy za dwa tygodnie?


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24