Lębork24

Wiadomości > Biznes > ZUS na Pomorzu wypłacił...

ZUS na Pomorzu wypłacił prawie 307 mln zł „postojowego”

wyświetlony 3566 razy
Change text size Save as PDF RSS

Pomorskie oddziały Zakład Ubezpieczeń Społecznych (gdański i słupski) wypłacił prawie 158 tys. świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i wykonujących umowy cywilnoprawne w łącznej kwocie blisko 307 mln zł.

ZUS wypłaca świadczenia postojowe od 15 kwietnia. Wnioski są rozpatrywane na bieżąco tak, aby pieniądze były wypłacane jak najszybciej i trafiały do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię koronawirusa. 

Do świadczenia postojowego uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 kwietnia. Aby otrzymać wsparcie, należy spełnić jeszcze kilka warunków m.in. na wniosku składanym w lipcu przychód w czerwcu powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w maju).

Jeżeli zleceniodawca odmówi złożenia wniosku o świadczenie postojowe, uprawniony, o ile spełnia pozostałe, będzie mógł samodzielnie złożyć wniosek bezpośrednio do ZUS. Przepis ten wejdzie w życie 24 lipca 2020 r.

Świadczenie postojowe może być wypłacane nie więcej niż trzy razy. Warunkiem otrzymania postojowego kolejny raz jest złożenie oświadczenia przedsiębiorcy lub wykonującego umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna, wykazana we wcześniejszym wniosku, się nie poprawiła. Ocenia to sam wnioskodawca.

Świadczenie wynosi 2080 zł, ale przedsiębiorcy na karcie podatkowej, jednocześnie zwolnieni z VAT, otrzymają 1300 zł, a osoby wykonujące umowy  cywilnoprawne, z przychodem poniżej 1300 zł, otrzymają sumę przychodów z niezrealizowanych umów.

Od 24 czerwca wnioski o wsparcie w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej, w tym o świadczenie postojowe można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE). Pozwala to uniknąć błędów, ponieważ dane osoby wypełniającej wniosek podstawiają się automatycznie a system pilnuje aby wszystkie informacje były uzupełnione i nie pozwala na przesłanie błędnego lub niekompletnego dokumentu.

Na naszej stronie internetowej www.zus.pl zamieszczona jest instrukcja, jak krok po kroku założyć konto na PUE. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą założyć profil w placówce ZUS, pomogą im w tym pracownicy Zakładu.

Od marca do czerwca założono ponad 600 tys. profili na PUE. To rekordowy przyrost, dotychczas przybywało przeciętnie 60–70 tys. nowych użytkowników miesięcznie. Łącznie klienci ZUS założyli już blisko 4,5 miliony profili.

red

1 komentarzy:
Claudia Klein pisze:
06:37 29.11.2020 r.

Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z naszych usług, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą.

Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z gospodarką? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: 4915758108767

* Czy szukasz środków na założenie własnej firmy?
* Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów?
* Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny?
* Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele?

Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe.

* Możesz pożyczyć do 15 000 000 euro.
* Możesz wybrać okres spłaty od 1 do 30 lat.
* Możesz wybrać plan spłat tygodniowych, miesięcznych i rocznych.
* Elastyczne warunki pożyczki.
* Możesz aplikować z nami w dowolnym miejscu i czasie.

Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź z nami ponownie za pośrednictwem tego adresu e-mail: | spotlightglobalservices@gmail.com | Lub WhatsApp: 4915758108767

Masz 100% gwarancję, że otrzymasz pożyczkę na koniec tej transakcji pożyczki.

Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial ||

Jesteśmy pasjonatami, aby liczyć się z włączeniem finansowym. Nasze pożyczki i produkty inwestycyjne mają na celu zapewnienie wygody i wartości.

Dzięki Spotlight Global Financial Services możesz pożegnać się ze wszystkimi kryzysami finansowymi i trudnościami, ponieważ jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni

Gorące pozdrowienia
Claudia Klein


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24