Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Trzaskowski wygrywa...

Trzaskowski wygrywa (minimalnie) z Dudą

wyświetlony 1482 razy
Change text size Save as PDF RSS

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, to dwóch kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy zmierzą się ponownie za 2 tygodnie (12 lipca), w drugiej turze wyborów. A jak obaj kandydaci wypadli podczas wczorajszego głosowania, gdzie zebrali najwięcej i najmniej głosów w powiecie lęborskim?

Liderem wczorajszego głosowania został Rafał Trzaskowski, ale jego przewaga nad Andrzejem Dudą jest znikoma. O ile na Trzaskowskiego chętniej głosowali mieszkańcy Łeby i Lęborka, to mieszkańcy wszystkich gmin wiejskich (Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka i Cewic) zdecydowanie poparli Andrzeja Dudę.

Dobrze wypadł w powiecie lęborskim Szymon Hołownia, który uzyskał 16,17% poparcia, Krzysztof Bosak osiągnął wynik prawie 6,5%, kolejny był Robert Biedroń – 2,79%, który wygrał z Władysławem Kosiniakiem-Kamysz – 1,86%.

Poniżej przedstawiamy wyniki dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze:

Andrzej Duda:
Ogółem: 35,27%
Lębork – 33,05%
Łeba – 29,46%
Nowa Wieś Lęborska – 39,16%
Wicko – 34,61%
Cewice – 47,41%

Rafał Trzaskowski
Ogółem: 36,78
Lębork – 39,46%
Łeba – 44,69%
Nowa Wieś Lęborska – 31,28%
Wicko – 33,11%
Cewice – 26,07%

Frekwencja w powiecie lęborskim była trochę niższa od średniej krajowej i wyniosła 63,13% (w Polsce średnia wyniosła 63,97% w województwie pomorskim aż 65,55%).

rak

21 komentarzy:
Zwierz pisze:
17:44 29.06.2020 r.

Ciemnocie społecznej oczy zamyśliło 500 plus i 13 emerytura tylko dlaczego emerytury są opodatkowane 17 procentowym podatkiem. 500 plus zabrać do roboty babsztyle banda nierobów i mocherow i księży pedofili i cwela Rydzyka

Magdalena pisze:
18:02 29.06.2020 r.

Dobrze że jesteś w mniejszości ciemnoty która brzydzi się programami społecznymi i nie korzystasz z nich ani Ty ani Twoja rodzina . My cieszymy się że teraz pieniądze nie idą dla przekrętów mafijnych tylko dla uczciwych ludzi.

zen pisze:
19:35 29.06.2020 r.

Zwierz czytaj i ucz się życia, godnego życia, którego wielu ludziom w Polsce zabrały po1989r. rządy lewicowe .To PiS jako pierwszy ogarnął temat socjalu w Polsce, a budżet się od tego nie zawalił.
Jeśli mówią ,że Andrzej Duda to długopis bo podpisuje wszystkie ustawy -pytam ,a której to nie powinien podpisać - jeśli mówią ,że 500 300 , trzynastka, czternastka bon turystyczny itd to rozdawnictwo, pytam - dlaczego do niedawna zazdrościliśmy Anglikom czy Niemcom wysokich dodatków na dzieci teraz macie tu w swoim kraju nie musicie wyjeżdżać i nagle rozdawnictwo? - Już zapomniałeś drogi rodaku jak pracowałeś za 4zł na godzinę - już zapomniałeś szanowny emerycie jak wychodziłeś z apteki nie wykupując leku - już zapomniałeś mieszkańcu Ślaska ,drogi górniku jak rzad Tuska do Ciebie strzelał kiedy protestowałeś - a Ty szanowny nauczycielu zerknij na odcinki z przed lat,przez cztery lata nie dostałeś ani grosza podwyżki i Broniarz nie organizował strajku, na 2016 też nie zaplanowali ,policz ile dostałeś od tego rządu ? - I Ty drogi Rolniku ,pamiętasz jak po powodzi zamiast pomocy od rządu PO usłyszałeś ,że wybrałeś sobie kiepskiego wójta"Ja wam wójta nie wybierałem "zostałeś sam ze swoimi stratami - i Ty lekarzu porównaj swoje zarobki - już nie pamiętacie jak sprzedawali wszystko co się da ,nawet kolejkę na Kasprowy ,żeby ratować budżet -zapomnieliście jak zrabowali nasze pieniądze z OFE a Tusk cynicznie się śmiał "Jeśli ktoś twierdzi ,że to jego pieniądze to niech sobie weźmie " - Teraz Trzaskowski deklaruje ,że nie podpisze ustawy podnoszącej wiek emerytalny ,kiedy PO podnosiło -głosował za ,kiedy w 2016 PiS obniżało wiek emerytalny głosował przeciw, Teraz wszystko pudruje, co chcecie to Wam obieca ,aby tylko wygrać a po wyborach , jak powiedział kiedyś Tusk /benzyna może być nawet po 7zł/ Nie dajmy się zwieść przypominajmy tym ,którzy łatwo zapominają . Andrzej Duda‼️

Krzyś pisze:
21:33 29.06.2020 r.

Hajs może i daje na dzieciory, ale szacunku do drugiego człowieka to za grosz nie ma.... Zwykły cham, prostak i buc. Człowiek na usługach starszego Pana. Zwykła sprzedajna qrwa

Agnieszka pisze:
21:46 29.06.2020 r.

Brawo Panie Zen pięknie napisane, cała prawda, aż dziwne, że ludzie tego nie widzą jak było i jak jest teraz.

zen pisze:
22:12 29.06.2020 r.

Krzyś nie wiem ile masz lat.Ja jako dziecko pamiętam stan wojenny w Polsce.Pamiętam 1989r., i to co wydarzyło sie z Polską rządzoną przez lewactwo i PO w latach 2007-2015.Ludzi mieli za nic, jak chocby Bieńkowska , która cyt.,,Tylko frajer pracuje za 5 tys.". Złodziejstwo PO nie miało granic , jak choćby osławione zabranie 150 miliardów złotych składek obywateli z OFE. Również chwilowe podniesienie VATu z 22 na 23%.Zadnego szacunku do drugiego człowieka.Duda ma doktorat z prawa, więc raczej nie jest chamem i prostakiem Trzaskowski jest na usługach Sorosa, poczytaj sobie w necie o nim.Duda i prawica walczy o polskie interesy, a Trzaskowski i PO reprezentują obcy kapitał , także z tą sprzedajnością sie zagolopowałeś.

Grzech pisze:
22:58 29.06.2020 r.

Zen, Goebels byłby z Ciebie dumny. Kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą.PiS jest partią lewicową - takiego rozdawnictwa dotąd nie było; ale jak się rozdaje nie swoje to jest łatwe. Światopoglądowo jest nacjonalistyczną ultraprawicą. Jeżeli nie podzielasz naszych poglądów to nie jesteś Polakiem. Nienawiść i jad to paliwo dla ich działania
Jesteśmy państwem na dorobku, dlaczego nie porównasz nas do krajów o podobnym statusie materialnym (Grecja, Hiszpania). Te wszystkie pseudoplusy moglibyśmy sami sobie sfinansować gdyby rząd podniósłby kwotę wolną od podatku. Emeryturę od 65. roku życia wprowadził Bismarck pod koniec XIXw. Długość życia wydłużyła się od tamtego czasu o 20 lat.
Żaden rząd nie miał wpływu na cenę paliwa (chyba, że obniży podatki, ale wtedy nie będzie na programy socjalne) i nie strzelał do górników (to miało miejsce za PRL). To co zostało z OFE całkowicie zawłaszczył PIS.
Dzięki PiS mamy:
afera srebrne wieże Kaczyńskiego
aniołki Glapińskiego (NBP)
afera KNF
taksówka lotnicza Kuchcińskiego
afera PCK z Zalewską
lex Szyszko
najgorszą jakość powietrza dzięki uporowi, że tylko węgiel (dodatkowo miliony ton sprowadzane z Rosji)
hejterzy w Ministerstwie Sprawiedliwości
Szydło:Te pieniądze po prostu się należały!
wypadek Szydło
działka Morawieckiego
Misiewicz
Banaś
g.wno warte maseczki, a nie przepraszam kilka milionów
widmorespiratory za realne 200 000 000 zł
wyrzucone blisko 100 mln zł na druk kart do głosowania

mógłbym tak dalej o Macierewiczu, Ziobrze itp niszczeniu państwa, ludzi

każdy TYLKO NIE Andrzej Duda

Tomasz pisze:
09:27 01.07.2020 r.

Nic dodać, nic ująć.

Im pisze:
20:19 29.06.2020 r.

Radzę zmienić osoby w komisji w szkole podstawowej nr 4 (duża) a zwłaszcza osobę bezdomna którą sobie nie radziła zasłaniała wszystkie dane nawet nwm czy się dobrze podpisałam ale to szczegół ale trzeba było się upominać o karty do głosowania a byłam świadkiem jak przedemna kobieta podpisała się i nie dostała karty do głosowania i wyszła zanim zorientowałam się to już kobiety nie było. Więc tak w Lęborku przez osoby bezdomne są prowadzone głosowanie

wyborca pisze:
08:20 30.06.2020 r.

Moim idolem jest tydrysek ,lubi sex ,płodzi dzieci .Grodzki będzie miał od kogo przyjmować koperty tylko szkoda ,że nie bedzie mógł rwac zębów za dwa złote u dzieciaków tygryska. Tam jego zonka sama powyrywa im wszystkie po urodzeniu i beda chodziły jak opętane takie małe tygrysiątka.nie ukrywam równiez ,że podoba mi sie kaziu o Isabellllllllllllll, ten się naskakaół ,że teraz mu majatek zabieraja .ot taki był mądry, ateraz wali konia.To samo pozosanie tygrysowi.

Wojtek pisze:
11:28 30.06.2020 r.

Ci pomstujący na "socjal" oraz "rozdawnictwo" zapewne nie wiedzą, że są to rozwiązania stosowane w krajach UE (i nie tylko) od wielu lat. Dziwnym trafem nasi "światowcy" w rodzaju Tuska o tym nie wiedzieli(?).

ida pisze:
16:31 30.06.2020 r.

Nie porównuj nas z innymi krajami UE bo nam do nich bardzo,bardzo daleko.Chociażby służba zdrowia,na to" rozdawnictwo "są pieniądze a dziwne że na służbę zdrowia niema.Tam przestrzega się konstytucję , a u nas odwrotnie.Można by tak dalej wymieniać.

Max pisze:
16:38 30.06.2020 r.

Dla Ojca Tadeusza Rydzyka ,telewizję TVP,oczko wodne plus,itp kasa jest.Dla niepełnosprawnych niema.

Wojtek pisze:
09:53 01.07.2020 r.

Chciałbym zauważyć, że przed wprowadzeniem w naszym kraju programów socjalnych, służba zdrowia, niepełnosprawni itp. także uskarżali się na niedofinansowanie, prawda?

Iza pisze:
14:22 01.07.2020 r.

Prawda Panie Wojtku ,ale PIS miał to naprawić, a nie jeszcze bardziej rozwalić, tym bardziej że na bezsensowne projekty takie jak oczko plus są pieniądze ,bon 500 plus na wczasy itp.

.

antoni pisze:
09:41 02.07.2020 r.

Moim zdaniem krzyżowcy to przeszłość.

Mąż zaufania pisze:
07:46 03.07.2020 r.


Przedstawiciele PISu w komisjach obwodowych fałszują wybory,po przez dostawienie dodatkowego krzyżyka na karcie do głosowania. Robią tak tylko w przypadku głosu oddanego na kandydata opozycji. Takie działanie powoduje unieważnienie głosów z karty o podwójnym zaznaczeniu.
Chcesz prawdziwych i wolnych wyborów ? Zgłoś się na męża zaufania.

zetka pisze:
15:33 03.07.2020 r.

Duda nie jest idealny, ale Trzaskowski to będzie fatalny. PIS dużo zrobił dla ludzi obniżył wiek emerytalny (szczególnie kobiety powinny się cieszyć), podniósł płace minimalne, wyłączył dodatki stażowe z podstawy w budżetowce, wprowadził minimalną stawkę godzinową (ludzie pracowali za 5 zł za godzinę), dał 13 emeryturę i 500 , wyprawkę szkolną, zniósł limity na badania rezonansem i tomografem, dał kasę na inwestycje w tym drogowymi (S6, powiatowe, szybkiego ruchu, autostrady, obniżył PIT, wspierał i wspiera uczciwych przedsiębiorców (nie kombinatorów i złodziei), przyciągnął wiele inwestycji zagranicznych, itd. itd. Tylko głupiec lub zaślepiony zwolennik opozycji tego nie dostrzega.

Krzysztof pisze:
11:36 04.07.2020 r.

W czym pomógł przedsiębiorcom? Gdzie obniżył VAT, bo tak mówił, jak było 23 procent tak jest! I co Wam dał z swoich pieniędzy? A no nic! Wszystkie obietnice są za nasze ciężko zapracowane pieniądze! W Niemczech czy innych krajach VAT został obniżony i była realna pomoc dla przedsiębiorców bez zbędnej biurokracji! Jak by tak było dobrze to by przedsiębiorcy nie musieli strajkować! Podnieśli płacę minimalne, tylko czy pomyśleli że w czasie obecnej sytuacji nie stać przedsiębiorców zapłacić to co oni obiecali? A merytury nasze jakich ich dożyjemy, za kilka lat będą tak niskie że żadna 14 lub może 15 nic nam nie da! A wyprawka szkolna co to jest 300zł jak za podręczniki używane do ogólniaka musiałem zapłacić przeszło 1000zł. I co chwilę zmiany podręczników nie tak jak kiedyś jeden się uczył po drugim z tych samych książek! A do dentysty z dzieckiem tylko prywatnie, do lekarzy specjalistów takie odległe terminy że znowu prywatnie no bo zdrowie jest najważniejsze!

Greg pisze:
23:16 04.07.2020 r.

Demokracja skończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniądze

Beata pisze:
07:31 05.07.2020 r.

Do Greg święta prawda, nic dodać nic ująć! Pozdrawiam.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24