Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Groźna kolizja w Lęborku –...

Groźna kolizja w Lęborku – policjanci apelują o rozwagę

wyświetlony 1908 razy
Change text size Save as PDF RSS

Wczoraj około godz. 13.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego do jakiego doszło w Lęborku na skrzyżowaniu ulicy Czołgistów i Armii Krajowej. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, w którym uczestniczyły pojazdy ford oraz motorower zipp.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz kierowali innych kierujących na objazdy, gdyż ulice na czas wykonywania czynności zostały całkowicie zamknięte. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, który znajdował się na drodze z pierwszeństwem.  Na szczęście żadna osoba nie odniosła poważniejszych obrażeń i policjanci zakwalifikowali to jako kolizję drogową z winy kierującej fordem. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej fordem, a materiały ze zdarzenia skierowali do Sądu Rejonowego w Lęborku.

Przypominamy i apelujemy o rozwagę na drodze.

Wraz z ładną pogodą na naszym drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

KPP Lębork

2 komentarzy:
Rumun pisze:
11:23 20.06.2020 r.

W tym miejscu już dawno powinno być rondo..

DD pisze:
14:42 20.06.2020 r.

Widoczność od strony starostwa jest straszna, nie widać kto jedzie od prawej strony.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24