Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Dobre wiadomości dla...

Dobre wiadomości dla krwiodawców

wyświetlony 697 razy
Change text size Save as PDF RSS

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku zamierza rozszerzyć działalność Terenowego Oddziału tej jednostki w Lęborku. Już wkrótce możliwe ma się stać oddanie krwi przez 5, a nie jak dotychczas przez 3 dni w tygodniu. Na ten m.in. temat dyrekcja Centrum rozmawiała podczas spotkania z Edmundem Głombiewskim, Wicestarostą Lęborskim.

Kinga Sass, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa nie ukrywa, że władzom centrum zależy na przywróceniu pełnej funkcjonalności Terenowego Oddziału w Lęborku:

- Chcielibyśmy, aby krwiodawcy z terenu powiatu lęborskiego mieli całotygodniową nieograniczoną możliwość oddania krwi w dogodnym dla nich momencie – mówi dyrektor RCK – To w Lęborku od lat było dobrą tradycją i chcielibyśmy tę tradycję przywrócić.

Planom dyrekcji RCK sprzyjają władze powiatu lęborskiego oraz obecny podczas spotkania Artur Barna, Naczelny Lekarz Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku, w którego obiektach zlokalizowana jest terenowa placówka RCK. Powiat od lat wspiera działania Centrum m.in. poprzez organizowanie akcji promujących krwiodawstwo z udziałem pracowników RCK oraz cykliczne akcje pobierania krwi z udziałem „krwiobusu”. Warto dodać, że najbliższa akcja pobierania krwi nastąpi 8 sierpnia. Krwiobus wówczas zaparkuje na dziedzińcu przed Starostwem Powiatowym (o szczegółach i godzinach będziemy informowali na bieżąco).

W rozmowach, przywrócenie pełnego funkcjonowania Terenowego Oddziału RCK w Lęborku wspierał również długoletni pracownik RCK, Edward Müller, poseł na Sejm X kadencji z regionu słupskiego. Dyskusja dotyczyła m.in. poprawy warunków lokalowych, w jakich przyjmowani będą krwiodawcy w Lęborku. Aktualnie, na terenie 5 powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, lęborskiego i słupskiego, Centrum obsługuje blisko 10 tys. stały6ch dawców krwi. Kingę Sass wraz z towarzyszącym Edwardem Müllerem przyjęła również Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.

red

5 komentarzy:
Piotr pisze:
18:30 19.06.2020 r.

No w końcu powrót do normalności, która była wcześniej. Brawa dla nowej Pani Dyrektor! Pozdrowienia dla niezrównanej załogi TO w Lęborku z panią Mirką na czele!!! W końcu będą nasze pielęgniarki spokojnie pracować.

Szymon pisze:
22:17 19.06.2020 r.

No i brawo wielkie. Czas najwyższy. Krwiodawców chętnych w Lęborku zawsze dużo a ograniczanie do 3 dni skutkuje tym, że nawet nie mają gdzie usiąść, bo lokal ciasny. I jak wyżej, pani Mirka oraz pani Ela to całe serce TO Lębork. Pozdrowionka .

Alek pisze:
17:26 21.06.2020 r.

Beznadziejna obsługa!

Piotr pisze:
21:04 21.06.2020 r.

Człowieku, nie żartuj! Podaj konkrety, a nie wypisujesz słowa bez pokrycia i uzasadnienia.

Leonidas pisze:
21:25 22.06.2020 r.

Brawo czas najwyższy aby krwiodawscy mogli oddawać na miejscu krew od poniedziałku do soboty.Przecież ten punkt w szpitalu funkcjonował przez lata na parterze.Może w końcu włodarze miasta to zrealizują tylko poczekać na efekty ich zapowiedzi.


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24