Lębork24

Wiadomości > Kultura > Ekologiczny ŁEBINARzŁeby

Ekologiczny ŁEBINARzŁeby

wyświetlony 2107 razy
Change text size Save as PDF RSS

Jak wygląda pusta plaża zimą i co można na niej znaleźć? Dlaczego plastikowe jednorazówki są groźne dla morza? Co my wszyscy możemy zrobić, by chronić naszą planetę przed całkowitym zaśmieceniem? Zapraszają na wyjątkowy #ŁEBINARzŁEBY, organizowany w ramach akcji #BałtyckaOdyseja.

Zapraszamy w piątek 12 czerwca o godzinie 16:00. Aby zarejestrować swój udział w Łebinarze z Łeby, wystarczy kliknąć tutaj:

https://creditagricole3.clickmeeting.pl/baltycka-odyseja-lebinar-z-leby/register

Transmisję będzie można także oglądać na żywo na profilu banku Credit Agricole na Facebooku.

– Postanowiliśmy podsumować nasze dotychczasowe osiągnięcia i pochwalić się sukcesami. Będziemy rozmawiać na żywo, więc każdy, kto do nas dołączy, będzie mógł komentować, zadawać pytania,  rzucać pomysłyzachęca Przemysław Przybylski, dyrektor komunikacji Credit Agricole, odpowiedzialny również za koordynację aktywności CSR banku.

Szósty etap Bałtyckiej Odysei to także start pierwszej w Polsce wyjątkowej wystawy. Mieszkańcy i turyści będą mogli zobaczyć na wielkoformatowych zdjęciach autorstwa Dobromiła Noska fantastyczne „skarby" Bałtyku.

– Pokażemy artystyczne zdjęcia oryginalnych śmieci, które zebraliśmy podczas naszego marszu. Każdy taki „skarb Bałtyku" jest bezwartościowym odpadem pozostawionym dla następnych pokoleń. Przerażające jest to, ile takich śmieci zalega w wodzie, na plaży i na wydmach – mówi ekolog Dominik Dobrowolski.

Tę wyjątkową wystawę honorowo otworzy Burmistrz Łeby – patron akcji – 13 czerwca wraz z rozpoczęciem szóstej edycji Bałtyckiej Odysei. Wystawę będzie można oglądać od 13 do 28 czerwca w Łebie na Skwerze Rybaka. Planowane są też ekspozycje w innych nadmorskich miastach.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji sprzątania plaż między Łebą a Władysławowem (13–14 czerwca) prosimy o zgłoszenia mejlowe: baltycka.odyseja@gmail.com

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24