Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Finansowy zastrzyk dla szpitala

Finansowy zastrzyk dla szpitala

wyświetlony 1651 razy
Change text size Save as PDF RSS

Powiat Lęborski wsparł miejscowy szpital kwotą blisko 600 tys. zł. Kolejne pieniądze w wysokości 50 tys. zł dla szpitala z przeznaczeniem na przeciwdziałanie zagrożeniu epidemicznemu Zarząd uruchomił z rezerwy celowej, na wniosek Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Sprawom dotyczącym finansów SPS ZOZ poświęcona była w przeważającej części sesja Rady Powiatu Lęborskiego, która odbyła się 19 marca br. 300 tys. zł. przeznaczono na wybudowanie izolatki na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Kolejna izolatka ma powstać z przeznaczeniem do użytkowania jej przez Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Na wniosek Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Zarząd Powiatu Lęborskiego uruchomił ponadto rezerwę finansową w kwocie 50 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dla miejscowego szpitala środków ochrony osobistej i dezynfekcji.

Mając na względzie wyjątkową sytuację powstałą na skutek zagrożenia epidemicznego i konieczność podjęcia działań w celu zabezpieczenia potrzeb szpitala na wypadek realnego wystąpienia przypadków wystąpienia zakażeń wymagających zastosowania specjalistycznego sprzętu ochronnego, Starostwo zakupiło dla SPS ZOZ maski ochronne FFP2 oraz 200 szt. kombinezonów ochronnych, a także sprzęt do respiratorów – wąż do ssaka i zamknięty system do odsysania rurek intubacyjnych. Jak zgodnie twierdzą przedstawiciele władz powiatu, chociaż nie ma w Lęborku ani okolicach potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem, to należy zawczasu podjąć niezbędne działania, by w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi szpitala.

red

4 komentarzy:
Kuba pisze:
13:52 26.03.2020 r.

Nie ma potwierdzonego przypadku bo i kto by miał go potwierdzić skoro robią po 82 testy dla całego województwa na dobę!!!! To są jaja a wcześniej robili również dla woj. ościennych. Dobrze, że powiat wraz z naszym szpitalem dmuchają na zimne bo może się okazać, że będzie ciężko!

babcia pisze:
15:32 26.03.2020 r.

Jak daleko znajduje się najbliższy potwierdzony przypadek? chcemy wiedzieć, jakich rejonów unikać absolutnie !

77buba pisze:
15:39 26.03.2020 r.

Voila:
https://dziennikbaltycki.pl/koronawirus-na-pomorzu-gdzie-sa-zakazeni-w-wojewodztwie-pomorskim-mapa-online-i-lista-zakazonych-wirusem-sarscov19-dane-wykresy/ar/c1-14877325

Gość pisze:
16:17 26.03.2020 r.

Proszę Gdynia Babie Doły https://tvn24.pl/pomorze/koronawirus-w-polsce-zolnierz-zakazony-wczesniej-sprawdzal-czy-mieszkancy-gdyni-przestrzegaja-kwarantanny-4514954


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24