Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Co dzieje się w lęborskim...

Co dzieje się w lęborskim szpitalu?

wyświetlony 7679 razy
Change text size Save as PDF RSS

Rozmawiamy z Martą Frankowską, dyrektor lęborskiego szpitala o tym czy placówce są osoby zarażone koronawirusem, ilu osobom wykonano już test wykrywający ten wirus, jak placówka i pracownicy szpitala zabezpieczeni są przed zakażeniem.

- Czy SPS ZOZ przyjął do dzisiaj jakieś osoby, u których stwierdzono zakażenie Wirusem.
- Nie, do tej pory SPS ZOZ w Lęborku nie przyjął pacjenta zakażonego wirusem.


- Czy przebywają w szpitalu  osoby z podejrzeniem choroby, u których wykonano testy (jeśli tak, to ile wykonano testów i z jakim wynikiem).
- Obecnie w szpitalu przebywają 2 osoby, które są obserwowane w kierunki zakażenia. Oczekujemy na wyniki przeprowadzonej diagnostyki. Materiały do badania zostały przekazane do Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do tej pory szpital wykonał testy w kierunku koronawirusa u 4 osób. W przypadku 2 pierwszych pacjentów z podejrzeniem zakażenia wykonany test dał wynik negatywny.

- Czy w placówce przebywają osoby objęte kwarantanną.
- Na chwilę obecną w placówce nie przebywają osoby objęte kwarantanną.

- Kolejne pytanie, to jakie specjalne procedury wprowadzono w szpitalu – jak przygotował się personel, czy wydzielono jakieś oddziały, czy szpital posiada niezbędne środki do zabezpieczenia się przed wirusem,?
- W SPS ZOZ w Lęborku zostały wprowadzone procedury postępowania mające na celu przeciwdziałanie szerzeniu się zakażeń czynnikiem SARS-CoV-2, które są nadal systematycznie aktualizowane zgodnie z nowymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych, Wojewody Pomorskiego, NFZ, a także GIS. SPS ZOZ w Lęborku wyposażony jest w niezbędny sprzęt medyczny i urządzenia monitorujące funkcje życiowe pacjentów oraz przeznaczone do prowadzenia wentylacji zastępczej. Obecnie robimy wszystko, aby dostawy środków ochrony indywidualnej realizowane były na bieżąco, mimo że wyrobów tego typu brakuje obecnie w całej Europie, co jest spowodowane pandemią. Podejmujemy jednak wszelkie działania, aby nie dopuścić do tego, by zabrakło ich w naszej placówce, między innymi przez nadzorowanie przestrzegania zasad ich stosowania.

Decyzją Wojewody Pomorskiego na SPSZOZ w Lęborku nałożony został obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego w zakresie wszystkich komórek organizacyjnych szpitala.


- Czy wstrzymano odwiedziny u pacjentów, jeśli tak to od kiedy?
- Tak, 10 marca wprowadzono zakaz odwiedzin i sprawowania opieki nad pacjentami przez osoby bliskie. Wyjątkiem jest opieka nad dziećmi przebywającym na Oddziale Pediatrycznym (może ją sprawować jednoczasowo jedna osoba) oraz szczególne sytuacje, takie jak stan terminalny czy bezpośrednie zagrożenie życia. Decyzja o dopuszczeniu odwiedzin jest podejmowana indywidualnie, osobno dla każdego pacjenta.

- Czy szpital współpracuje z Sanepidem, jeśli chodzi o rejestrację osób objętych kwarantanną?
- Szpital pozostaje w bieżącej – całodobowej – współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lęborku oraz Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku.


- Przy w szpitalu pojawił się namiot medyczny? Czy jest on wykorzystywany na cele kwarantanny dla osób z podejrzeniem koronawirusa?
- Namiot jest przygotowany na wypadek konieczności wygospodarowania dodatkowego obszaru na cele przeprowadzenia wstępnej oceny chorego (wywiad medyczny) przed przyjęciem do dalszych obszarów opieki w przypadku narastania ilości zachorowań. Obecnie stoi pusty.

- Z jakimi instyucjami współpracuje obecnie szpital?
- Szpital pozostaje w ciągłej współpracy i komunikacji ze Starostą Lęborskim, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczą w Lęborku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym w Lęborku, Dyrekcją Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku, Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Komendą Powiatową Policji w Lęborku, Ochotniczą Strażą Pożarną w Lęborku.

- Bardzo dziękuję za rozmowę

Adam Reszka

19 komentarzy:
Kropka pisze:
22:04 18.03.2020 r.

Moze mi cos umknelo. Szpital w Leborku ma status szpitala zakaznego ? Z tego co wiem wszystkie osoby zarazone powinny byc kierowane do Gdyni lub Gdanska.

. pisze:
07:21 19.03.2020 r.

Podejrzenie, ale kwarantanny brak. Czy cos mi umknęło?

Mirek pisze:
04:40 19.03.2020 r.

tak sa przygotowani, ze w zadnym, ale to w zadnym miejscu nie ma plynu do dezynfekcji rak!!!

Iza pisze:
15:19 19.03.2020 r.

Coś mi sie wydaje że płyn jest tylko dziwnym trafem jak jest w zasiegu ludzi z miasta to ginie jakby w domu mydła brakowało

Korona Królów. pisze:
17:25 20.03.2020 r.

Iza, czy ciebie całkowicie poye-b-ało??
Czyli co? Ludzie z miasta - złodziejami?
Dla mnie ty, Iza, jesteś szmaciarą o prymitywnym myśleniu. Taka ludzka gnida.

Ola pisze:
11:44 21.03.2020 r.

Wiem to mydło to kradnie ten co startuje na prezydenta,on nie chce ażeby jego rura sie zagotowała od szlifu,wiadomo jak posmarujes to i pojedziesz.Smiszka sprawa z tym mydłem.

stefan pisze:
09:58 20.03.2020 r.

Jakoś Panie Redaktorze brak informacji jak władze przygotowują się do walki z koronawirusem. Czy miasto posiada polewaczki i środki do odkażania miejsc publicznych? Czy jakoś stara się pomagać opiece zdrowotnej w dostarczaniu środków ochrony osobistej? Czytamy, że inne samorządy coś robią, a nasz?

Ponadnormatywny pisze:
11:20 22.03.2020 r.

Co ten gołodupiec może napisac o władzach miasta jak z ich reki żre.

Jasne pisze:
17:48 22.03.2020 r.

Gorzej z praktyką..

Hah pisze:
17:51 22.03.2020 r.

Krzyki na personel i grożenie policją to nie jest raczej objaw przygotowania

Avant pisze:
21:50 22.03.2020 r.

Pozdrawiamy wszystkich i witamy w Avants Loan INC, Jesteśmy zespołem wsparcia finansowego, który zajmuje się finansami międzynarodowymi dla dowolnej ilości narzędzi bankowych. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzane w ciągu 24–48 godzin od pomyślnego złożenia wniosku. Oferujemy pożyczki od minimum 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD z oprocentowaniem 3% w przystępnej cenie na okres od 1 do 30 lat w celu spłaty pożyczki. Celem Avant Group jest świadczenie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Ubieganie się o pożyczkę jest dla nas bezstresowe, aby uzyskać więcej informacji na temat naszego procesu pożyczkowego {avants.loan@gmail.com} {av_ant@outlook.com}

Dzięki Avant Personal i Businessloan możesz liczyć na dziedzictwo usług i niezawodność, które pomogą Ci zrealizować marzenie. Złóż wniosek i szybko podejmuj decyzję, nie przejmując się wynikiem kredytowym lub kryzysem finansowym, w którym się znalazłeś. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać pożyczkę. Dziękuję Ci

Napisz do nas na adres: av_ant@outlook.com
Napisz do nas na avants.loan@gmail.com
Zadzwoń / Whatsapp 1 (409) 2062954
Z przyjemnością Ci pomożemy

cwaniak pisze:
08:31 23.03.2020 r.

Durni szukaj pod swoim peselem

agent pisze:
12:10 23.03.2020 r.

Teraz będzie pełno takich pasożytów żerujących na nieszczęściu ludzi.

Klaudia pisze:
12:32 23.03.2020 r.

Avant ile mi dasz gotówki do ręki jak Ci oddam mój dowód osobisty?

Zyzio pisze:
15:54 23.03.2020 r.

Do ręki mogą Ci dać długopis aby umowę podpisać. Potem to już tylko same problemy.

Klaudia pisze:
19:07 23.03.2020 r.

Nie ze mna takie numery umowa i kapucha do ręki

Brajan pisze:
18:12 25.03.2020 r.

Podam wszystkim proporcje na naleśniki : szklanka mąki pszennej, szklanka mleka, odrobina soli, 2 jaja, 3 łyżki masła, pół szklanki wody.
Nie ma za co.

krystyna pisze:
15:47 26.03.2020 r.

jak długo te osoby na obserwacji będą leżały a może to są już następne 2 osoby ile razy wejdę na stronę to ciągle są 2 osoby. Skąd tyle osób na kwarantannie na osiedlu sportowym?

Mariola pisze:
08:05 07.04.2020 r.

Czy porody w Leborku się odbywają, przyjmują każdego czy tylko pacjentki z Lęborka???


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24