Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Zamknięte szkoły, instytucje,...

Zamknięte szkoły, instytucje, placówki kulturalne

wyświetlony 1058 razy
Change text size Save as PDF RSS

Zgodnie z decyzją Rządu od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, natomiast w dniach od 16 do 25 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych zostają odwołane wszystkie zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze.

Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w szkołach ponadpodstawowych zostają zawieszone w okresie od 12 do 25 marca br.

W okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych w jednostkach oświatowych nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, natomiast pracownicy administracji i obsługi świadczą pracę.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Od 12 marca 2020 roku zostaje zawieszona działalność m.in. Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”, Muzeum w Lęborku, Miejskiej Biblioteki Publicznej i innych większych placówek kulturalnych w powiecie lęborskim. Jednak już wceśniej odwołano większe imprezy sportowe i kulturalne, jak na przykład Turniej Tenisa Stołowego, który miał odbyć się 7-8 marca w Nowej Wsi Lęborskiej, czy też z dużym wyprzedzeniem odwołano VI Festiwal Kobiet Babi Raj, który miała zorganizować 14 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.

- Muzeum w Lęborku, zgodnie z zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w związku z sytuacją w kraju zawiesza działalność od 12 marca 2020 r. aż do odwołania – informuje Mariola Pruska, dyrektor Muzeum Lęborku. – Nie będą się odbywały zajęcia, to znaczy warsztaty zanikających rzemiosł i lekcje muzealne, a także nie będzie możliwe zwiedzanie muzeum.

Adam Reszka

3 komentarzy:
Dino pisze:
06:50 14.03.2020 r.

Co będzie po 25 marca? Wirus zniknie?

Witold pisze:
07:19 17.03.2020 r.

Dlaczego do tej pory nie ograniczono przyjmowania interesantów i nie wprowadzono żadnych procedur bezpieczeństwa w MOPS Lębork. W budynku tłumy petentów , brak organizacji i chaos. Panie Burmistrzu i Pani Dyrektor warto przeczytać 165 art. KK

Ja pisze:
22:58 23.03.2020 r.

Przykre jest to że mimo kwarantanny ludzie nic sobie z tego nie robią młodzi siedzą na ławkach, bezmyślne baby np w Kauflandzie z maleńkim dziećmi które wszystkiego dotykają a potem smakują. Co z wami nie lepiej posiedzieć na dupie 2 tygodnie? Do sklepy wyjść z konieczności?


strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24