Lębork24

Wiadomości > Sport > XII Gala Sportu Powiatu...

XII Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

wyświetlony 740 razy
Change text size Save as PDF RSS

Najwybitniejszych sportowców, trenerów, działaczy i sponsorów uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami podczas corocznego święta powiatowego sportu. XIII Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w minioną sobotę (29 lutego) w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”.

- To już trzynasta edycja Gali, najważniejszego wydarzenia sportu powiatowego, honorującego ciężką pracę zawodników i uzyskiwane przez nich doskonałe sportowe wyniki – mówiła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.


Oprócz zawodników i ich najbliższych, salę kinową „Fregaty” wypełnili również kibice, którzy podczas ceremonii wręczenia statuetek nagradzali zawodników gromką owacją. Artystycznie Galę uświetniły występy tancerek z Zespołu „LUZ” z Młodzieżowego Domu Kultury i wokalno-instrumentalne prezentacje MDK-owskiego zespołu pod dyrekcją Oliwii Stromskiej i Sylwestra Kustusza.

Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego zostały nadane zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Lęborskiego nr XL/333/2014 z 29 lipca 2014 r. w sprawie przyznawania wyróżnień i nagród Starosty Lęborskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym. W tym roku po raz pierwszy, oprócz zawodników reprezentujących dyscypliny olimpijskie, wyróżnienia otrzymali sportowcy paraolimpijscy.

Sukcesów sportowcom, trenerom i działaczom gratulował również Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski, Marian Borek, Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu oraz Witold Namyślak, Burmistrz Miasta Lęborka, który udostępnił na Galę obiekt Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. W święcie powiatowego sportu wzięli licznie udział wójtowie i burmistrzowie, radne Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele parlamentarzystów związanych z powiatem lęborskim, a także radni powiatowi, miejscy i gminni.

Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego otrzymali:

ZAWODNIK CHOJNICKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO
1. Oskar Adamiak - Żeglarstwo, Mistrzostwa Polski klas olimpijskich (05 – 08.09.2019 r. Gdańsk) – II miejsce.
ZAWODNICZKA JEŹDZIECKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „SENNY”
1. Marta Bednarz – Jeździectwo, Mistrzostwa Polski Północnej (17 – 18.07.2019 r. Solec Kujawski) – III miejsce.

ZAWODNICZKI UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „START” LĘBORK
1. Karolina Karpik - Boccia, Mistrzostwa Polski w Bocci (15 – 16.11.2019 r. Kraków) – I miejsce.
2. Magdalena Szymańska - Pływanie, Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu (26 – 28.04.2019 r. Kraków) – II miejsce.
3. Oliwia Jackowska - Pływanie, Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu (26 – 28.04.2019 r. Kraków) – II miejsce.

TRENER UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKOLUDEK” SZCZENURZE
1. Witold Krużycki - Lekkoatletyka
ZAWODNIK UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKOLUDEK” SZCZENURZE
1. Mateusz Buśko - Lekkoatletyka, Finał Krajowych Czwartków Lekkoatletycznych Ogólnopolskich (16.06.2019 r. Łódź) – III miejsce.

TRENER LĘBORSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „POGOŃ”
1. Wojciech Potrykus – Tenis stołowy
ZAWODNIK LĘBORSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „POGOŃ”
1. Marek Prądzinski – Tenis stołowy, Awans do rozgrywek Superligi w sezonie 2019/2020.

TRENER KLUBU KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU
1. Piotr Pobłocki – Karate WKF
ZAWODNICY KLUB KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU
2. Natasza Olkowska – Karate WKF, Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF (20 – 21.09.2019 r. Środa Wielkopolska) – I miejsce.
1. Aleksandra Klimik – Karate WKF, Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF (20 – 21.09.2019 r. Środa Wielkopolska) – II miejsce.
2. Filip Maszota – Karate WKF, X Edycja - Ligowe Zawody Karate o Puchar Wójta Gminy Wejherowo (19.10.2019 r. Gowino) – I miejsce.
3. Dagmara Linsztedt – Karate WKF, International Wrocław Open karate Adidas Cup (01.11.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
4. Weronika Reclaf – Karate WKF, International Wrocław Open karate Adidas Cup (01.11.2019 r. Wrocław) – II miejsce.
5. Nina Wójtowicz – Karate WKF, VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce
6. Szymon Sołtys – Karate WKF, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
7. Hanna Rutecka – Karate WKF, VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce
8. Piotr Szczegielniak – Karate WKF, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
9. Kornel Łazorczyk, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
10. Agnieszka Gumienna – Karate WKF, X Edycja – Ligowe Zawody Karate o Puchar Wójta Gminy Wejherowo (19.10.2019 r. Gowino) – I miejsce
11. Konrad Gumienny – Karate WKF, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
12. Aleksandra Janczak – Karate WKF, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
13. Joanna Drzeżdżon – Karate WKF, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
14. Igor Zagożdżan – Karate WKF, Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
15. Paweł Bielka – Karate WKF, VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce

TRENER KLUBU STRZELECKIEGO LOK LIDER – AMICUS LĘBORK
1. Robert Biczkowski – Strzelectwo
ZAWODNICY KLUBU STRZELECKIEGO LOK „LIDER – AMICUS” LĘBORK
1. Jakub Kozłowski - Strzelectwo, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14.06.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
2. Paula Wrońska - Strzelectwo, Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 - 04.08.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
3. Julia Okuniewska - Strzelectwo, Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 - 04.08.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
4. Magdalena Pełka - Strzelectwo, Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 - 04.08.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
5. Maria Baranowski – Strzelectwo, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (21.09.2019 r. Ustka) – I miejsce.

TRENER KLUBU KOLARSKIEGO LEW LĘBORK
1. Paweł Strzelecki - Kolarstwo
ZAWODNICY KLUBU KOLARSKIEGO LEW LĘBORK
1. Piotr Rzeszutek – Kolarstwo, Mistrzostwa Polski w kolarstwie (12 – 13.01.2019 r. Strzelce Krajeńskie) – III miejsce.
2. Arkadiusz Petka – Kolarstwo, Mistrzostwa Polski w kolarstwie (23.06.2019 r. Starachowice) – III miejsce.
3. Tomasz Rzeszutek – Kolarstwo, Mistrzostwa Polski w kolarstwie (12 – 13.01.2019 r. Strzelce Krajeńskie) – XII miejsce.
4. Agnieszka Pieper – Kolarstwo, Lang Team Maraton (11.05.2019 r. Kraków) – I miejsce.

TRENER UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „JEDYNKA” MEYN - SOLEX LĘBORK
1. Dariusz Gromulski - Pływanie
ZAWODNICZKA UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „JEDYNKA” MEYN - SOLEX LĘBORK
1. Weronika Klejna - Pływanie, Mistrzostwa Polski Juniorów (6 – 8.12.2019 r. Ostrowiec Świętokrzyski) – I miejsce.

ZAWODNIK UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKONOMIK – MARATOŃCZYK” LĘBORK
1. Piotr Pobłocki -  Lekkoatletyka, 8. World Masters Athletics Championships Indoor – lekkoatletyka bieg na 10 km i 50 km ( 24 – 30.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
ZAWODNICZKA AZS WARSZAWA
1. Weronika Hallmann - Pływanie, Główne Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (15 – 19.05.2019 r. Olsztyn) – I miejsce.

TRENER AGOGA GYM LĘBORK
1. Karol Kruzel - Kicboxing
ZAWODNIK AGOGA GYM LĘBORK
1. Krzysztof Kruzel - Kickboxing, Mistrzostwa Świata K1 Global (29.11 – 01.12.2019 r. Włochy) – III miejsce.

ZAWODNICZKA BASKET TEAM LĘBORK
1. Katarzyna Nitecka - Koszykówka, XV Mistrzostwa Świata FIMBA ( 25.07 – 04.08. 2019 r. Espoo - Finlandia) – II miejsce

TRENER STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK
1. Jarosław Pruski - Siatkówka
ZAWODNICY TRENER STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK
1. Wiktor Cybula - Siatkówka, Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich – Nadzieje Olimpijskie (24-26.05.2019 Spała) – I miejsce.
2. Jakub Stencel - Siatkówka, Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich – Nadzieje Olimpijskie (24-26.05.2019 Spała) – I miejsce.

Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2019

Kategoria nr 1 – Sportowiec młodzik
Statuetki otrzymali:
Mateusz Buśko – Uczniowski Klub Sportowy,,Ekoludek” Szczenurze
Damian Abczyński – Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
Dyplomy otrzymali:
Jakub Wojnicz – Fighter Lębork
Igor Zagożdżan – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Filip Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Bartosz Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Kornel Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Piotr Szczegielniak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Paweł Bielka – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Piotr Krefft – Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”

Kategoria nr 2 – Sportowiec młodziczka
Statuetki otrzymały:
Weronika Klejna – Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
Oliwia Jackowska – Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
Dyplomy otrzymały:
Dagmara Linsztedt – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Joanna Drzeżdżon – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Nina Wójtowicz – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Aleksandra Janczak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Hanna Rutecka – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Weronika Reclaf – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Kategoria nr 3 - Sportowiec junior
Statuetkę otrzymał:
Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Wyróżnienie otrzymał:
Arkadiusz Okrój – Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
Dyplom otrzymał:
Igor Zagożdżan – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Kategoria nr 4 - Sportowiec juniorka
Statuetki otrzymały:
Aleksandra Klimik – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Magdalena Szymańska – Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Dyplomy otrzymały:
Wiktoria Naczk - Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Oliwia Gołąbowicz - Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Marta Bednarz - Jeździecki Klub Sportowy ,,Senny”

Kategoria nr 5 - Sportowiec senior
Statuetkę otrzymała:
Natasza Olkowska – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Wyróżnienie otrzymał:
Bartosz Janczak - Klub Karate Shotokan w Lęborku
Dyplomy otrzymali:
Magdalena Pełka - Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Julia Okuniewska - Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Paula Wrońska - Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Magdalena Maszota - Klub Karate Shotokan w Lęborku
Katarzyna Pobłocka - Głogowska- Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik-Maratończyk”
Piotr Pobłocki - Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik-Maratończyk”
Leonard Naczk - Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Tadeusz Zblewski - Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”

Kategoria nr 6 – Drużyna, zespół roku – młodzik
Wyróżnienia otrzymały:
Klub Karate Shotokan w Lęborku: Joanna Drzeżdżon, Dagmara Linsztedt, Hanna Rutecka
Klub Karate Shotokan w Lęborku: Szymon Sołtys, Filip Maszota, Kornel Łazorczyk
Klub Karate Shotokan w Lęborku: Kornel Łazorczyk, Bartosz Sołtys, Adrian Jaskółka
Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń” – Junior C1 SKO 2019/2020

Kategoria nr 7 - Drużyna, zespół roku – junior
Wyróżnienie otrzymał:
Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń” - Junior B1

Kategoria 8 Drużyna, zespół roku – senior
Statuetki otrzymały:
Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus” - Paula Wrońska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka
Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” - Poltarex ,,Pogoń” Lębork: Marek Prądzinski, Adam Dosz, Bogusław Koszyk, Tomasz Sposób
Dyplomy otrzymały:
Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik – Maratończyk”: Kaja Pobłocka, Kamila Pobłocka-Dobrowolska, Piotr Pobłocki
Lęborski Klub Biegacza im. ,, Braci Petk” : Tadeusz Zblewski, Łukasz Muszak, Radosław Stankiewicz, Klaudia Brzózka, Tomasz Gniba, Łukasz Wirkus

Kategoria nr 9 - Sportowe Odkrycie roku
Statuetki otrzymali:
Weronika Klejna – Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
Wiktor Cybula – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
Dyplomy otrzymali:
Igor Zagożdżan - Klub Karate Shotokan w Lęborku
Martyna Lodzińska - Uczniowski Klub Sportowy,,Ekoludek” Szczenurze
Wiktor Miotk - Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
Robert Czerniak - Uczniowski Klub Sportowy ,, Ekonomik-Maratończyk”

Kategoria nr 10 - Trener
Statuetkę otrzymali:
Robert Biczkowski
– Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Dariusz Gromulski – Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Dyplom otrzymał:
Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

Kategoria nr 11 – Trener Gier Zespołowych
Statuetkę otrzymali:
Jarosław Pruski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” - Poltarex Pogoń Lębork
Dyplom otrzymał:
Wojciech Musuła - Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”

Kategoria nr 12 – Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego
Statuetki w Plebiscycie Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2019 w kategorii działacz ostatniego ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego decyzją Powiatowej Rady Sportu w Lęborku otrzymują:
Mariusz Tkaczyk, Joanna Bieniek, Witold Krużucki, Waldemar Juszczak, Dariusz Górny, Janusz Szymankiewicz.

Kategoria nr 13 – Sportowe wydarzenie roku
1. ENERGA Cyklo CUP Lębork 2019
2. Międzynarodowa Gala K1 – MMA – BOKS z okazji 100 lecia Niepodległości
3. Baltic CUP 2019 Międzynarodowe Zawody w strzelaniach pneumatycznych
4. XXXVII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o ,, Puchar Leśny ” pamięci Tomasza Hopfera
5. XXI Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Łeba 2019
6. Mistrzostwa Polski Oldbojów i Oldbojek Łeba 2019
7. VI Grand Prix International Karate WKF
8. XIX Bieg Uliczny św. Jakuba

Kategoria nr 14 – Sponsor roku
1. Marcin Bańka – Kaufland Wejherowo
2. PPU Robex Sp.z.o.o – Evert Vervelde
3. Meblert – Robert Gaffka
4. Nadleśniczy Liziński Krzysztof – Nadleśnictwo Cewice
5. Nadleśniczy Jan Dominiecki – Nadleśnictwo Lębork
6. Dariusz Karaś – Meyn Polska SP.z.o.o.
7. Nagórski Mirosław – Usługi leśne Mirosław Nagórski
8. Tadeusz Pobrucki – Zakład Usług Leśnych
9. Jacek Wawrzyniak
10. Zdrowotel Łeba – Wojciech Pietruszewski
11. Spółdzielcza Grupa Bankowa – Bank Spółdzielczy Łeba
12. Poltarex – Marek Kubiak
13. Ranczo Marcinkowo Szczenurze
14. KTJ – Kolor Konrad Jakubowski
15. KNK s.c. Krzysztof Krawczyk, Grażyna Krawczyk

Nagroda Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lęborskiego dla trenerów i zawodników, którzy w 2019 roku osiągnięli wysokie wyniki sportowe.

1. Nagrodę Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka otrzymały: Paula Wrońska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus Lębork
2. Nagrodę Burmistrza Miasta Łeby Andrzeja Strzechmińskiego otrzymał: Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
3. Nagrodę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke otrzymał: Maciej Bieniasz – Krzywiec.
4. Nagrodę Wójta Gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicza otrzymał: Krzysztof Kruzel – Agoga GYM
5. Nagrodę Wójta Gminy Cewice Jerzego Bańki otrzymała Natasza Olkowska – Klub Karate Shotokan w Lęborku.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24