Lębork24

Wiadomości > Wydarzenia > Streetworker, czyli pedagog...

Streetworker, czyli pedagog ulicy pomoże lęborskim dzieciom

wyświetlony 858 razy
Change text size Save as PDF RSS

Od połowy lutego Miasto Lębork rozszerzyło wsparcie oferowane przez Placówkę Wsparcia Dziennego przy ul. Łokietka o zajęcia prowadzone przez streetworkerów, czyli pedagogów ulicy. Zadaniem streetworkerów jest udzielanie wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży, organizowanie im zajęć pozalekcyjnych, oraz integracyjnych i profilaktycznych wycieczek. Spotkania z uczestnikami pozwalają na przygotowanie indywidualnej diagnozy na podstawie której ustalana jest tematyka zajęć. Praca pedagogów ulicy opiera się także na współpracy z rodzicami podopiecznych. Aby skorzystać ze oferty streetworkera – wychowawcy oferowanego przez Placówkę Wsparcia Dziennego należy się do niej zgłosić i wypełnić dostępną na miejscu ankietę rekrutacyjną.

Co oferuje streetworker – wychowawca?

  • Wsparcie dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat,
  • Pomoc w nauce i odrabianiu lekcji,
  • Zajęcia warsztatowe,
  • Zajęcia specjalistyczne,
  • Zajęcia artystyczne i edukacyjne,
  • Gry i zabawy,
  • Wyjścia do kina, na basen itp.,
  • Wycieczki profilaktyczne i edukacyjne.

Placówka Wsparcia Dziennego znajduje się w byłej kotłowni internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Placu Piastowskim (wejście od ulicy Łokietka). Zapraszamy do osobistego kontaktu z Panią Streetworker w dni robocze w godzinach 14:00 – 18:00.

Oprócz zajęć prowadzonych przez streetworkera zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach świetlicowych prowadzonych w PWD przez Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI. Oferta przeznaczona jest dla  dzieci mieszkających na obszarze objętym rewitalizacją „Lębork – NOWY ŚWIAT”.

Podejmowane działania realizowane są w ramach projektu Ożywiony Lębork NOWY ŚWIAT – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

red

0 komentarzy:

strony www Lębork
Polityką plików cookies. UWAGA: Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz ostrzec lub poinformować innych o tym co się dzieje? Pisz reporter@lebork24.info, dzwoń: 607-797-602 lub skontaktuj się z nami przez profil facebook https://www.facebook.com/Lebork24